مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

نقش گل ها در ساخت عطر


3- گل یاس (Jasminum polyanthum)
گل یاس گلی معطر و خوش رایحه میباشد که نسبتاً اکثر اشکال آن عطری می باشند. گل یاس دارنده رایحه و بو ای شیرین میباشد. گل های یاس هم در گلدان و به طور آپارتمانی می‌توانند مراقبت شوند و هم به طور باغچه ای و در فضای گشوده. گل یاس مستلزم فروغ بالای خورشید میباشد. همینطور این گل به رطوبت بالا و دمای بالا برای گلدهی کیفیت عالی خیس نیاز دارااست. برگ های گل یاس مرکب بوده و بر روی شاخه های بلند ساخت می گردند. اکثر اشکال گل یاس دارنده گل های ریز بوده و دارنده 5 گلبرگ میباشند. گل یاس در گونه های گل یاس زرد رنگ، گل یاس بنفش، گل یاس صورتی، گل یاس سپید و ... موجود است.

 بهترین عطر زنانه

4- گل اسطوخودوس (LAVENDER)
گل اسطوخودوس از گیاهان دارویی پربیننده میباشد که رایحه بی نظیری داراست. این گل علاوه بر ظواهر قشنگ و جذابش دارنده رایحه بی نظیری بوده و رایحه این گل موجب به دور کردن حشره‌ها و موجودات مزاحم نیز می‌شود. اسطوخودوس نیاز به نوروروشنایی بالا برای رویش مطلوب داراست. اسطوخودوس علاوه بر ساخت عطری بی سابقه در گوشه و کنار مصارف خوراکی نیز داراست. عطر اسطوخودوس بسیار متانت بخش بوده و سبب ساز از فی مابین رفتن استرس و اضطراب نیز میگردد. مالیدن یه خرده از روغن اسطوخودوس بر روی پوست سبب ساز میگردد که از گزش و نیش حشره ها در امان باشید.

 

5- گیاه رزماری (Rosemary)
گیاه رزماری یکی‌از دیگر از گیاهان دارویی و معطر میباشد که علاوه بر رایحه بی نظیرش به کارگیری دارویی و خوراکی نیز داراست. همینطور از این گیاه برای بدور کردن حشره‌ها مزاحم به کارگیری میشود. رزماری مصارف آرایشی بهداشتی نیز داشته و برای معالجه ریزش موی نیز از آن به کارگیری می‌نمایند. گیاه رزماری مستلزم مکانی با نوروروشنایی مناسب و آب پاشی مطلوب میباشد. محافظت رزماری بسیار معمولی میباشد. این گیاه لبریز رویش بوده و در زمان یکسال پرورش متعددی خواهد داشت که بایستی هرس شود تا بتوان پرورش آن را در دست گرفتن کرد.

 

6- گیاه آویشن (Thyme)
آویشن از گیاهان خوراکی می‌باشد که بو بی نظیری داراست. رایحه گیاه آویشن قادر است استرس و اضطراب را کم کند. آویشن را هم به طور دمنوش و هم به طور چاشنی برای مزه دهنده به طعام به کارگیری می‌نمایند. برگ های سبز آویشن نیز بسیار خوش عطر بوده و می قدرت در خوراک از آن‌ها استفاده نمود. این گیاه به یک تا دوبار در هفته آب پاشی نیاز دارااست. بهتر میباشد فضا آن فروغ و روشنایی بالایی داشته باشد و کم آب باشد.

 

7- گیاه بادرنجبویه (Dracocephalum)
گیاه بادرنجبویه از خانواده‌ی نعناعیان میباشد بسیار خوش رایحه بوده و خاصیت دارویی فراوانی دارااست. برگ های سبز رنگ این گیاه جلوه بصری زیبایی به فضا می‌بخشد و گوشه و کنار را سرشار از احساس سرزندگی و تازگی و بو خوش می‌نماید. این گیاه در به دور نگه داشتن حشره‌ها و دفع نیش آن‌ها اثرگذار میباشد. عصاره ای که از برگ های له گردیده این گیاه بیرون می شود به دفع حشره‌ها یاری می‌نماید. مراقبت سادگی داراست و مستلزم محیطی با فروغ میانگین میباشد. آب پاشی این گیاه دو توشه در هفته و در محیطی با دمای 26-22 جایگاه سانتیگراد حفظ شود.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۵:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)