مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

نکاتی پیرامون انتخاب و خرید عطر

نکاتی پیرامون انتخاب و خرید عطر
عطر,
امتیاز این آیتم (1 vote)
  بهترین عطر زنانه

چگونه یک عطرمناسب برای خودمان را انتخاب و سپس بخریم؟
انتخاب و خرید عطر
خیلی از افراد در زمان خرید عطر دچا سردرگمی می‎‌شوند. اگر شما مایل به مطالعه پیرامون نحوه انتخاب عطر و یا خرید عطر هستید و یا می‌خواهید مطالبی درباره مواد تشکیل دهنده عطر بدانید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انتخاب و خرید عطر را می‌توان کار نسبتا پیچیده‌‌ای به شمار آورد. شامه هر فرد با دیگری متفاوت است و بوی عطر را طوری استشمام می‌کند. همچنین هر عطر بر اساس بوی بدن فرد رایحه متفاوتی دارد. بنابراین در هنگام خرید عطر باید به نکاتی توجه شود.

ابتدا باید مواد تشکیل دهنده عطر را به خوبی بشناسید. بیشتر عطرها از چندین رایحه تشکیل شده‌اند. ماده اصلی هر عطر آب و الکل است. آب و الکل به منظور ایجاد یک محصول همگن و خوشایند در همه عطرها به کار می‌رود.

روغن‌های عطر سازی برای اضافه کردن رایحه به عطر استفاده می‌شوند. پر کاربردترین روغن‌های عطر سازی عبارتند از:

استوقدس، رز، ترنج، چوب صندل و علف لیمو

سازندگان عطر معمولا نام روغن به کار رفته در ساخت عطر را قید نمی‌کنند چون باید فرمول ساخت عطرشان را محرمانه نگه دارند.

از طرفی برای استحصال ۳۰ گرم روغن رز خالص باید صدها کیلو رز فشرده شود که هم خیلی هزینه‌بر بوده و هم به فصل، آب و هوا، اقلیم و کلیه عواملی که بر رشد این گیاهان موثر است بستگی دارد. بنابر این ممکن است سازندگان عطر در مورد غلظت روغن‌های مورد استفاده در عطر سازی دچار مشکل شوند. مثلا ممکن است علف یکسال خوشبوتر از سال دیگر باشد. پس ایجاد یک تجربه نهایی یکسان در هنگام استفاده از عطر برای مصرف کننده بسیار مشکل است.

امروزه روغن‌های عطر سازی به طور مصنوعی تولید می‌شود. با این روش رسیدن به سطح معینی از غلظت روغن عطر سازی حتمی است. ضمنا این روش هزینه‌های تولید عطر را بسیار کاهش خواهد داد. پس اگر نام یک رایحه را در مواد تشکیل دهنده یک عطر دیدید بدانید که آن رایحه مصنوعی است. کیفیت عطرهای ساخته شده از مواد طبیعی به مراتب بهتر است ولی قیمت عطرهای ساخته شده از مواد طبیعی گران‌تر است. البته بیشتر تولید کنندگان عطر تاکید دارند که روغن‌های عطر سازی آنها طبیعی است.

نکته بعدی که در زمان خرید عطر باید به آن توجه کنید چرخه رایحه عطر است. چرخه‌های متفاوتی وجود دارد. رایحه‌های عطر به:

گلی، شرقی، طبیعی، چوبی، و آروماتیک یا خوشبو تقسیم می‌شوند. البته اگر شما از قبل اینها را بو نکرده باشید این اطلاعات خیلی به کارتان نخواهد آمد. اما اگر عطری یافتید که آن را دوست داشتید و مواد سازنده آن را آنالیز کردید در این صورت می‌توانید عطرهایی با شمیم نزدیک به این عطر را بیابید سپس با استفاده از چرخه رایحه فهرست عطرهایی که به آنها علاقه‌مندید را محدود کنید.

مطلب دیگری که باید در زمان خرید عطر به آن توجه کنید اینست که برای خرید عطر به گرفتن نظر دیگران درباره آن عطر کفایت نکنید بلکه حتما قبل از خرید عطر حتما آن‌را تست کنید. دریافت شما از بوی عطر می‌تواند نسبت به دیگران متفاوت باشد. برای تست یک عطر لازم است لااقل ۳۰ دقیقه آن‌را بو کنید. البته اگر تا یکساعت به بو کردن عطر ادامه دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. حتما می‌دانید این مدت بوییدن عطر چه ارتباطی به خرید عطر دارد. بله درست است. موضوع مربوط به هرم رایحه عطر است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)