مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

رکیب‌های بو را میشناسید؟


رکیب‌های بو را میشناسید؟
حال شما با تشخیص گونه های نوتز‌ها (بوی بو) و اطلاع از آن ها میتوانید مخلوط خودتان را تعیین فرمایید. یادتان باشد بو شما می بایست از سه بوی متعدد مخلوط شود؛ بدین ترتیب هنگامی رایحه‌ها را با هم ادغام می کنید، نخستین با نوتز یا این که بو مبنا استارت نمائید و بعد نوتز میانی را طولانی تر فرمایید. در مرحله پایان می بایست نوتز ابتدایی را با دو رایحه دیگر مخلوط فرمائید. یادتان باشد نوتز ابتدایی به عبارتی بویی میباشد که برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می ماند و اما بو تندی داراست. شایسته ترین نسبت برای ادغام نوتزها، ۳۰ درصد نوتز شالوده، ۵۰ درصد نوتز میانی و ۲۰ درصد نوتز ابتدایی میباشد.

بهترین عطر زنانه
نکته: میتوانید برای برخی بو‌ها از چهار الی پنج نوتز هم استعمال فرمائید.

عطار گردید!
یک بو از مخلوط یکسری رایحه متفاوت به وجود می آید که همین عطر‌ها نوتز (notes) نامیده می گردند. براین اساس زمانی شما رایحه را روی خرقه یا این که تن‌تان اسپری می کنید، گام به گام هرمورد از این نوتز‌ها به مشام خواهد رسید.
او‌لین نوتز، به عبارتی بوی کار کشته و شاید تندی میباشد که در اولِ رایحه زدن به مشام شما میرسد. این بوی اول معمولا در مسافت هنگامی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از میان می‌رود.
نوتز میانی، پس از ناپدید شدن بوی نخستین به مشام شما می رسد. این رایحه معرف و ولی برگرفته از اسانسی میباشد که رایحه شما به آن وابستگی دارااست؛ به عنوان مثال بوی بیشه، بوی شرقی (گیاهان معطر خاور بدور) یا این که اسانس گل‌ها.
نوتز آخرین، کامل کننده و تاکید کننده بر نوتز میانی میباشد که معمولا ۴ الی ۵ ساعت باقی می ماند.

بایستی مشاهده کنید کدامیک از این نوتزها، بوی دوست داستنی شما میباشند؛ ولی نوتز‌های ابتدایی که معمولا در یک کدام از رایحه‌ها خلاصه میشوند، ریحان، ترنج، اسطوخودوس، لیمو، نعنا، فصل بهار نارنج و رزماری میباشد. رایحه پرتقال شیرین هم قادر است دربین نوتز‌های ابتدایی باشد. هم اکنون بروید سراغ نوتز میانی که می تواند مشتمل بر یکی‌از این بو‌ها باشد؛ فلفل سیاه، بابونه، دارچین، میخک، گل یاسمن، درخت کوهی، گور گیاه، بهارنارنج، جوزهندی، گل رز و رز جنگلی.
نوتز‌های شالوده مشتمل بر این رایحه‌ها میگردند: سرو، سرو جنگلی، زنجبیل، نعنای‌هندی، بو درخت کاج، صنوبر، چوب و وانیل.

فرمان نخستین تهیه و تنظیم بو:
برای اصلاح کردن عطری که مهر خودتان پای آن خورده باشد شما تنها به نوتز‌های ابتدایی، میانی و اساس احتیاج ندارید. شما در همین راستا به مواد اول دیگری احتیاج دارید که بهتر میباشد با مثال‌هایی از آن آشنا گردید:
شما به یک روغن حمل کننده احتیاج دارید. این روغن میتواند جوجوبا، روغن بادام (شیرین) یا این که روغن هسته انگور باشد.
در مرحله بعدی می بایست نوتز‌های اساس، میانی و ابتدایی را آهسته‌آهسته به روغن بیش تر نمایید.
حال بایستی ماده‌ای را بیش تر نمائید که امداد می نماید نوتز‌ها و روغن تماما در هم مخلوط شوند. الکل قادر است شایسته ترین مورد باشد، زیرا علاوه بر اینکه خیلی سریع تبخیر میشود، یاری می‌نماید تا نوتز‌ها خیلی سریع به حریم پخش شود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۹:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)