مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

این سبک و سیاق عطرها

بهترین عطر زنانه

بازگردیم به اواخر قرن ۱۹ که Amie Guerlain بو Jickyرا ساخته بود . دوره ای بود که درحال حاضر از آن بعنوان عصر میلاد عطرسازی مدرن، خاطره می شود . از آن بازه زمانی عطاران شروع کردند که اثرات هنری انتزاعی کردار کنند‌ . عطرها به جای این که بو یک تک گل مثل رز یا این که بنفشه باشند، مفهومی شدند . Coco Chanel معروف، خاطرنشان کرد که گل رز بوی فراوان خیر می دهد، ولی شعور نمیکند که چرا یک زن بایستی دوست داشته باشد بوی گل رز بدهد . زن ها گل نیستند . آن گاه او از Ernest Beaux خواست که عطری تازه بسازد، یک عطر مرموز . در سال ۱۹۲۱ این شرکت chanel No . 5 را به دنیا معرفی کرد و همچنان این بو آرم زنانگی هست . در این مقطع عطرهای مردانه سبک پودری- سرخسی داشتند .

این سبک و سیاق عطرها بود که Jicky را تحت تاثیر قرار بخشید و این مورد نقطه ارجاع بی غایت از عطرهای مردانه در قرن بیستم بود . در سال ۱۸۸۲ منزل Houbigant رایحه Fougere Royalیا Royal Fernرا ساخت . این ادکلن مردانه، آکوردهایی از اسطوخودوس، گلسنگ، نوت های گلی و کومارین؛ مولکول هایی با بو پودری و خوراکی که از دانه ی تونکا گرفته شده است؛ داشت . این رایحه طراحی گردیده بقدری درمیان آقایان دوست داستنی شد که اسم آنرا روی یک خانواده عطری گذاشتند . امروزه به عطرهای کلاسیکی که اکوردهایی این چنین دارند، فوژق Fougere / گفته می شود .

 

بعد از برد Jicky و دیگر عطرهایی که رایحه زنان قرن بیستم را به هم پا داشت، Guerlainدر سال ۱۹۵۲ با ساختن رایحه Vetiverخود را به دنیای عطرهای مردانه دوباره پیوند زد . این عطر به وسیله Jean Paul Guerlain، چهارمی نسل از عطاران این کمپانی ارایه شد . زبان بویایی انتخابی بوسیله وی، ریشه های زیرین گیاه وتیور بود، بو ای که مردانگی پرتلالو و حرکتی پویا دارد . Jean Paul Guerlain کیفیت خاکی بو وتیور را با هاله ای از تنباکو، ادغام و سپس آنرا با طراوات و شادابی احاطه کرد . آنچه که الهام بخش Guerlainبود، تصویر باغبانی می باشد که با خاک های گلشن سرو کله می زند و از تنباکوی داخل پیپ خویش لذت می برد . وتیور به علت کیفیت و پیچیدگی خاصی که به عطرهای مردانه می داد، آرم دیگری از عطرهای مردانه شد . همینطور اسم این عطر فراوان حاذق هست . بخش اعظمی از منزل های رایحه مانند Guerlain از اسم ترکیبات رایحه برای نامگذاری آن به کارگیری می کنند .


برچسب: بهترین عطر زنانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۶:۴۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)