مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

خانواده‌های بویایی گروه‌های گوناگون عطره

خانواده‌های
بویایی گروه‌های گوناگون عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمیتوان به‌طور بدون نقص در طبقات جدا از هم قرار داد، هر رایحه‌ای طیف‌هایی از دیگر گروه‌های بویایی دارااست . چه بسا عطرهایی که به عنوان تک گل ارائه می‌شوند، اگرچه به‌طور خیلی دقیق ته بوها و آثاری از خانواده‌های دیگر در خود دارااست . رایحه‌ای که کاملاً بشود آن را به یک خانواده بویایی مختص منسوب کرد به ندرت پیدا می شود چرا که منوط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن تنها از یک مواد آروماتیک مختص تشکیل شود .

بهترین عطر زنانه

به تیتر نقطه آغاز برای تشریح یک رایحه از طبقه‌بندی خانواده‌های متعدد بویایی به کارگیری می‌شود، ولی آن به تنهایی قدرتمند به بیان ویژگی ها مختص آن عطر نمی باشد .
طبقه‌بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی به وجود آمد؛ که مشتمل بر هفت خانواده گل تنها، گونه گلها، شرقی، چوب، چرم، کاج و سرخسی (معطر) می‌شد، ولی امروزه از طبقه‌بندی مدرنی استعمال می گردد که از سال ۱۹۴۵ میلادی در پی پیشرفت‌های وسیع در تکنولوژی عطرسازی و همچنین تغییرات در سبک و مذاق مردم به وجود آمد:
گل‌ها: رایحه‌های که شامل بوی یک یا یکسری گل متعدد باشد . یک نمونه مناسب بو Beautiful از شرکت Estée Lauder می‌باشد .
سبز: این عطر احساساتی مانند بوی چمن آن‌گاه از کوتاه کردن آنها، برگ‌های سبز که له شوند یا خیار ساخت میکنند . به عنوان دو مثال می‌توان به Sisley's Eau de Campagne یا این که Aliage از شرکت Estée Lauder اشاره کرد .
آبی، اقیانوسی یا اُزونی: جدیدترین طبقه در خانواده عطرها که از سال ۱۹۹۱ میلادی با ایجاد بو Dune بوسیله Christian Dior وجود آمد . یک بوی زیاد پاک و امروزی که منجر به ساخت عطرهای دو جنسیتی جدید (که به‌طور مشترک به وسیله خانم‌ها و آقایان به کار گیری می‌شوند) شده است . به‌طور معمول کالون، یک ماده تصنعی که از سال ۱۹۶۶ میلادی ایجاد می‌گردد، در این عطرها به کار گرفته می‌گردد . این ماده همینطور برای تغییر جزئی در رایحه‌های گل، شرقی و چوب به فعالیت گرفته می شود .
مرکبات: یک خانواده کهن در گروه‌های بویایی که حتی تا این اواخر در ادوکلن‌‌های خنک و تازه استفاده میشد . پیشرفت‌های جدید عملاً ایجاد مواد جدیدی با رایحه‌های مشابه در این مجموعه را ممکن ساخته‌است . بو Brut یک مثال خوب در این زمینه‌است .
میوه‌ای: مشتمل بر عطری از میوه‌ها، به غیر از مرکبات مانند هلو، cassis (انگور فرنگی سیاه، گونه‌ای قره قات)، انبه، میوه گل ساعتی، و غیره می‌باشد . رایحه Botrytis توسط شرکت Ginestet بخشی از این مجموعه هست .
خوراکی:بویی با کیفیتی مثل " خوراکی " یا این که " دسر " . این عطر دربرگیرنده نت‌هایی نظیر وانیل، لوبیای تونکا (tonka bean) و کومارین (coumarin)، و ترکیبات تصنعی و مصنوعی پباده سازی شده با بویی مشابه به مزه غذا میباشد . Angel بوسیله Thierry Mugler یک مثال از این عطرها می‌باشد .
چرخ
رایحه چرخ بو روش طبقه‌بندی نسبتاً جدیدی می باشد که به‌طور گسترده‌ای در خرده فروشی و در صنعت عطر از آن به کارگیری می شود . این راه در سال ۱۹۸۳ بوسیله مایکل ادواردز، یک مشاور در صنعت عطر، به وجود آمد که طرح خویش را از طبقه‌بندی بو و بو ارائه اعطا کرد . طرح تازه به منظور تسهیل در طبقه‌بندی عطرها و برنامه نام‌گذاری هر طبقه، و همچنین برای نشان دادن ارتباط فی مابین هر یک از کلاس‌های منحصربه‌فرد به فرد ساخته شده است .[۱۷]

در طبقه‌بندی سال ۱۹۸۳ پنج خانواده استاندارد از گل، شرقی، چوبی، آروماتیک، و تازه تشکیل شده‌است . چهار خانواده نخستین عمده کلاسیک و سنتی می‌باشند در حالی که تیم انتها متشکل از رایحه جدید، شفاف و پاک مرکبات و رایحه اقیانوسی است که با دقت به ترقی در تکنولوژی رایحه به وجود آمده‌اند . هر یک از خانواده‌ها به نوبه خود به تحت گروه‌هایی تقسیم شده و در دور و بر چرخ تروتمیز گردیده‌اند .


برچسب: بهترین عطر زنانه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۶:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)