مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

خانواده های بو


خانواده های بو
عطرها معمولاً به چهار خانواده گلی، شرقی، چوبی و نو تقسیم می گردند. زمانی با چرخ عطر و این خانواده ها آشنا باشید، می‌توانید عطر هایی را مخلوط نمائید که در‌این نوع بندی به هم نزدیک خیس می‌باشند. بدین ترتیب هارمونی و هماهنگی بو های گوناگون به حداکثر می رسد و می توانید یک عطر تازه کردار فرمایید.

بهترین عطر زنانه

تقسیم بندی های مختلفی برای خانواده عطر های متفاوت موجود هست که ما یکی‌از آن ها را در ذیل آورده ایم (به ترتیب ها توجه نمائید) :

گلی (Floral) : گلی، گلی ملایم (Soft Floral) و گلی شرقی (Floral Oriental).
شرقی (Oriental) : شرقی ملایم (Soft Oriental)، شرقی و شرقی چوبی (Woody Oriental).
چوبی (Woody) : چوبی جنگلی یا این که خزه دار (Mossy Woods) و چوبی کم آب (Dry Woods).
جدید و خنک (Fresh) : مرکبات (Citrus)، سبز (Green) و آب (Water).
می‌توانید همین داده ها را به صورت بهتری در تصویر چرخه عطر مشاهده کنید. برای تولید بو بهتر، عطر های نزدیک را با هم ادغام فرمائید.

فکر‌می‌کنید‌ با این داده ها نمی توانید بو دوست داستنی تان را صحیح نمائید؟ پس خصوصی به‌این وبسایت بزنید. در‌این وب سایت میتوانید بو های بکار رفته در تولید عطرهای گوناگون را پیدا نمایید و عین به عبارتی را در منزل و ولی با هزینه کمتر بسازید. این وبسایت بو ها را به تفکیک نت های اساس، میانی و بالایی در اختیارتان می گذارد که همین فعالیت را خیلی معمولی می‌نماید.

قدم پنجم : عطر ها را ادغام نمایید

 

هم اکنون میتوانید ایجاد بو را ابتدا فرمایید. از پیشین لیست بو ها و ترتیب افزودن آنان‌را روی برگه بنویسید. بهتر میباشد تجربه های اولیه را با امداد به عبارتی وبسایت انجام بدهید.

25 قطره روغن اسانس یا این که روغن رایحه درون شیشه مربا بریزید.

یکی‌از بو های لیست را بردارید و چندین قطره از آن درون شیشه بریزید. شیشه را جنبش بدهید و محلول را رایحه فرمائید (قطعاً اسم عطر ها و تعداد قطره ها را روی صفحه بنویسید). بو بعدی را بردارید و تعدادی قطره از آن هم بیشتر فرمایید. همچنین واحد سنجش و تعداد عطر ها را نادر و زیاد فرمائید تا به رایحه دلخواه تان برسید.

در صورتی‌که نمی دانید می بایست از کجا استارت نمائید، الکل را در کاسه های کوچک خیس بریزید و در هر یک از آنان بو های متفاوت (با اندازه های متفاوت) را تست نمایید. کسب تجربه امداد می‌نماید خلاقیت تان در تولید رایحه خانگی زودتر بروز پیدا نماید.

قدم ششم : شکیبایی فرمایید تا بو کار بیاید


هنگامی به عطر آیتم نظرتان رسیدید، بایستی شکیبایی فرمایید تا بو خوب جا بیفتد و کار بیاید. رایحه را به دست‌کم 48 ساعت در گوشه و کنار کم آب و خنک بگذارید. این بازه بسته به گونه عطر هایی که به کارگیری نموده اید تا یک ماه هم می‌رسد.

اینکار سبب می‌شود عطر های متعدد بهتر باهم ادغام بشوند و ماندگاری رایحه هم بیش تر بشود. بعداز طی شدن هنگامی که معین نموده اید، بو را بردارید و آن را عطر فرمایید. در صورتی‌که از عطر آن راضی نبودید، از روی لیست تان کاستی هایش را برطرف نمایید و مجدد بگذارید تا جا بیفتد.

قدم هفتم : آب و گیلیسرین را بیش تر فرمایید


حال که عطرتان مهیا گردیده می بایست آن را رقیق فرمایید.

نخست دو قاشق آب مقطر یا این که آب معدنی به آن بیش تر فرمائید. در شرایطی‌که می‌خواهید اسپری رایحه بسازید، واحد سنجش آب را اضافه نمائید.

حدود پنج قطره گیلیسرین هم بیشتر فرمایید تا عطر بو در زمان روزگار نگهداری بشود.

بو خانگی و ولی مخصوص تان مهیا میباشد!


اکنون میتوانید بو اختصاصی تان را درون ظرفی که تعیین نموده اید، بریزید. گشوده هم می‌گوییم که در‌صورتی‌که از شیشه عطرهای کهن تان استعمال میکنید، بایستی آن را به طور کاملً استریل نمائید تا به هیچ وجهً بود ندهد. در صورتی‌که از شیشه واضح به کار گیری می‌کنید، صد رد صدً آن را با برگه هدیه یا این که فویل بپوشانید. اینکار بو را در قبال فروغ و روشنایی مقاوم می نماید.

دیدید که ایجاد بو در منزل ابداً طاقت فرسا وجود ندارد. کافی میباشد پاره ای وقت بگذارید و عطر های آیتم نظرتان را پیدا فرمایید. از اینجا به آنگاه نصیب بی آلایش عمل یعنی تولید بو آغاز میشود. ولی عطر ها و روغن های بکار رفته درین ساختنی را خودتان هم می‌توانید بسازید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۶:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نسبتاً 60 درصد از رایحه و ادکلن هایی


در‌این بخش از زیبامون دات کام با تنی چند از رایحه و ادکلن های طبیعی که در ایجاد آن‌ها از هیچگونه مواد شیمیایی به کارگیری نشده میباشد، آشنا خواهید شد.
مبتنی بر یک گزارش از تیم دور و بر زیستی، اکثر زمان ها عطر های به فعالیت رفته در ساخت بو و ادکلن از مخلوط شدن چیزی نزدیک به 3100 عنصر شیمیایی که از نفت مشتق می‌شوند تشکیل‌شده اند!

بهترین عطر زنانه

نسبتاً 60 درصد از رایحه و ادکلن هایی که به طور روزمره گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد به وسیله پوست جذب میگردد. به همین استدلال این مواد شیمیایی به عمل رفته در عطرها مهمترین ادله در ساخت آلرژی در پوست گردیده و در اثر به کارگیری بلند بازه ممکن میباشد تن درستی پوست را به خطر بیاندازند.

از طرف دیگر تمام عطرهای طبیعی و نچرال سوای مواد شیمیایی، سمی و ... بوده و اصلا از گلوتن در ایجاد این تولیدها به کار گیری نمیشود. در حالتی که به اندیشه سالم پوست و تن خویش می باشید و رغبت دارید از عطرهای طبیعی استعمال نمایید سفارش می‌کنیم این بخش از زیبامون دات کام را تا آخر ملاحظه کنید و با منتخبی از عطرهای طبیعی و سلامت آشنا گردید.

راهنمای آشنایی بارکد عطرها و اصطلاحات تخصصی عطرشناسی

 

بو طبیعی LURK
این رایحه طبیعی از روغن و اسانس های 100 درصد طبیعی تشکیل‌شده و فاقد پاربن میباشد. LURK عطرهایی شگفت انگیز خویش را با به کار گیری از مواد استوار و بسیار معطر ساخته و در بسته بندی های سازگار با گوشه و کنار زیست به بازار ارائه داده میباشد. در تولید این عطرها از الکل سه تقطیره و ترکیبی از روغن های ضروری و روغن جوجوبا آلی برای ساخت بو و بو ای نو و متعادل مستعمل میباشد. عطرهای مهم از این مارک معمولا به صورت eau de toilettes میباشند.

 

 

 

رایحه PHLUR
این مارک برای ایجاد عطرهای خویش از روغن های ضروری سلامت و طبیعی در کنار اسانس های طبیعی به کار گیری مینماید علاوه بر این بسته بندی تولید ها این مارک نیز قابل بازیافت میباشند. 6 رایحه از این مارک به جهت به کارگیری از مواد طبیعی و تندرست، تحت عنوان عطرهای برتر دنیا شناخته گردیده می‌باشند. برای ساخت این عطرها از عطر های گل دار، چاشنی ای، معطر و مقدار جزئی میخک و فلفل مستعمل میباشد.

 

 

 

بو طبیعی Pour le Monde
محصول ها این مارک از روغن های 100 درصد طبیعی، فارغ از رنگ تصنعی، فارغ از مواد شیمیایی و پارابن می باشند. برای ساخت این رایحه از بو های ترنج ایتالیایی و گریپ فروت فلوریدا مستعمل و به همین ادله عطرو بو ای تماما زنانه و دیدنی دارا هستند.

معرفی رایحه بهاره رهنما به اسم زن باران

 

 

 

بو Lavanila
Lavanila عطرهایی فارغ از مواد شیمیایی، وحشتناک و تحریک کننده ساخت میکند! عطرهای این مارک معمولا با آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، روغن های طبیعی که بی خطر و غیر سمی می باشند بسته بندی گردیده اند. نسبتاً تمام عطرهای این مارک دارنده اساس وانیلی و نت هایی از عطر های میوه ای و نارگیلی میباشد.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۰:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عطرها از 78 الی 95 درصد الکل طبیعی


عطرها از 78 الی 95 درصد الکل طبیعی به علاوه اسانس های روغنی ساخته میگردند.اینکه در هر عطری واحد سنجش اسانس روغنی به عمل رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها میدهد که خوب میباشد شما هم با آن‌ها آشنا گردید تا موقع خرید تعیین ظریف تری داشته باشید.

بهترین عطر زنانه

اشکال رایحه

* پرفیوم ها: پرفیوم ها شایسته ترین و با دوام ترین جور رایح ها با 22 درصد اسانس روغنی میباشند.

* ادو پرفیوم ها: پس از پرفیوم ها، اتدوپرفیوم ها قرار میگیرند. این مجموعه با داشتن 15 الی 22 درصد روغن معطر جایگاه دوم را به دست میاورند.

* ادوتویلت ها: این مدل 8 تا 15 درصد اسانس روغنی دارا هستند.

* ادکلن ها: که برای مردان به کار گیری میگردد صرفا حدود 4 درصد روغن دارا هستند.

* اوفرش ها: ولی رقیق ترین عطرها اصطلاحا ادوفرش نامیده می گردند که 3 درصد اسانس روغنی دارا‌هستند و به عمل آنهایی می‌آیند که دلشان میخواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد. هر چقدر ترازو اسانس روغنی یک رایحه اضافه باشد قیمتش هم اضافه و ماندگاری اش زیادتر خواهد بود. برای همین با توجچه به استعمال ای که از عطرتان می‌کنید یکی مدل های بالا را تعیین فرمایید. معمولا برای ضیافت ها مدل نخستین و دوم آیتم های بسیار قابل قبولی میباشند، به خصوص آنهایی که دوست ندارند عطرشان را به همدم شان ببرند و مجددا تجدیدش نمایند. برای به کار گیری های روزانه و دور و اطراف های کاری، از ادوتویلت ها و ادوفرش ها به کارگیری نمایید که بو های رقیق و ملایمی دارا هستند. امروزه ادوپرفیوم ها و ادوتویلت ها، بیشترین ساخت خودشان را دارا‌هستند. زیرا انسان های مدرن طولانی تر از هر چیزی خواهان ماندگاری می‌باشند و هر دو این موردها ماندگاری نسبتا بالایی دارا‌هستند.

محافظت بو

بعداز به کار گیری بو از سفت مسدود شدن درش مطمئن گردید. شیشه عطرها را در جاهای گرم یا این که در معرض فروغ خوشید قرار ندهید. این عمل منجر از دربین رفتن بخش متعددی از بوی بو و در عین درحال حاضر تیره شدنش میگردد. به همین خیال و خاطر میباشد که خیلی از تولیدکنندگان عطرها شیشه های تیره یا این که مبهوت را برای عطرشان گزینش می‌نمایند.

عملکرد نمایید عطری را گزینش نمائید که انگار برای شما تاسیس شده است، عطری که با آن شم راحتی نمائید. به اینکه این بو روی تن فلان دوست یا این که آشنا خوش بوست اکتفا نکنید. عطرها را صد رد صد بایستی روی تن خودتان آزمون فرمایید. پوست هر کسی، ترازو کم آب یا این که چرب بودنش و حتی عطر فردی هر شخصی با سایر افراد گوناگون میباشد . زمانی برای خرید رایحه به فروشگاهی می‌روید، آن بو را روی بدنتان اسپری نمائید و بگذارید 10 دقیقه بماند. معمولا پس از 10 دقیقه عطرها خودشان را نشان میدهند و میتوانید تشخیص بدهید برای شما مطلوب میباشند یا این که خیر ولی میباشند عطرهایی که در یک ساعت نخستین چندان دوست داشتنی به حیث نمیرسند و نو پس از سپری شد یک ساعت خودی نشان می‌دهند. کارایی نمایید برای خرید بو به هیچ عنوان و به هیچ وجه شتاب نکنید. اعتقاد و باور نمائید بشر لباسی با پارچه ذیل را شل خیس از رایحه نامناسب تحمل می نماید!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۱:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

خانواده‌های بویایی


تیم بندی مبنی بر فراریت

مواد معطر بر طبق فراریت و ضریب تبخیر آنان (نُت‌های بو) توسط شخصی بنام پُوشر (Poucher) فی مابین ۱ تا ۱۰۰ طبقه بندی گردیده‌اند.[۱۶]

نُت

بهترین عطر زنانه

ضریب تبخیر

نُت‌های بالایی:

۱ تا ۱۴ (بیشترین فراریت)

نُت‌های میانی:

۱۵ تا ۶۰

نُت‌های شالوده:

۶۱ تا ۱۰۰ (کمترین فراریت)

خانواده‌های بویایی

گروههای متعدد عطرها را مانند هر طبقه بندی دیگری نمی‌اقتدار بطور بی نقص در طبقات منقطع قرار اعطا کرد، هر بو‌ای طیف‌هایی از سایر گروههای بویایی دارااست. حتی بو‌هایی که تحت عنوان تک گل ارائه میگردند، هرچند بطور خیلی دقیق ته بوها و آثاری از خانواده‌های دیگر در خویش دارااست. بو‌ای که به طور کامل بشود آنرا به یک خانواده بویایی مختص منسوب کرد کم کم پیدا می گردد به این دلیل‌که مشروط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن تنها از یک مواد آروماتیک یگانه تشکیل شود.

تحت عنوان نقطه استارت برای تشریح یک عطر از طبقه بندی خانواده‌های متعدد بویایی به کار گیری میگردد، ولی آن به تنهایی کار کشته به بیان مختصات یگانه آن بو نمی باشد. طبقه بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی پدید آمد. که دربرگیرنده هفت خانواده گل فقط، گونه گلها، شرقی، چوب، چرم، کاج و سرخسی (معطر) می شد، ولی امروزه از طبقه بندی مدرنی به کار گیری میشود که از سال ۱۹۴۵ میلادی در ادامه پیشرفتهای پهناور در تکنولوژی رایحه سازی و همینطور تغییرات در سبک و مذاق مردم پدید آمد:

گل ها: بو‌های که مشتمل بر بوی یک یا این که یک‌سری گل گوناگون باشد. یک نمونه مطلوب رایحه Beautiful از کمپانی Estée Lauder می باشد.
سبز: این بو احساساتی نظیر بوی چمن بعداز کوتاه کردن آن‌ها، برگهای سبز که له شوند و یا این که خیار ساخت می کنند. تحت عنوان دو نمونه می‌اقتدار به Sisley's Eau de Campagne یا این که Aliage از کمپانی Estée Lauder اشاره نمود.
آبی رنگ، اقیانوسی یا این که اُزونی: تازه ترین طبقه در خانواده عطرها که از سال ۱۹۹۱ میلادی با ساخت رایحه Dune به وسیله Christian Dior وجود آمد. یک بوی بسیار منزه و امروزی که سبب به ایجاد عطرهای دو جنسیتی نو (که به صورت مشترک به وسیله خانم‌ها و آقایان به کار گیری میگردند) شده است. بطور معمول کالون، یک ماده تصنعی و مصنوعی که از سال ۱۹۶۶ میلادی ساخت میگردد، در‌این بو‌ها به فعالیت گرفته می‌گردد. این ماده همینطور برای تغییر‌و تحول جزیی در بو‌های گل، شرقی و چوب به عمل گرفته می‌گردد.zibaweb.com
مرکبات: یک خانواده کهن در گروههای بویایی که حتی تا این آخرها در ادوکلن‌های خنک و نو استعمال میشد. پیشرفتهای نو عملا ایجاد مواد جدیدی با بو‌های شبیه درین تیم را ممکن ساخته‌میباشد. رایحه Brut یک نمونه خوب دراین مورد‌میباشد.
میوه‌ای: دربرگیرنده عطری از میوه‌ها، به جز مرکبات مانند هلو، cassis (انگور خارجی سیاه، سیرتکامل‌ای قره قات)، انبه، میوه گل ساعتی، و غیره است. رایحه Botrytis به وسیله کمپانی Ginestet جزو این مجموعه می باشد.
خوراکی:بویی با کیفیتی مانند " خوراکی " و یا این که " دسر ". این رایحه دربرگیرنده نت‌هایی مانند وانیل، لوبیای تونکا (tonka bean) و کومارین (coumarin)، و ترکیبات تصنعی و مصنوعی پباده سازی گردیده با بویی مشابه به مزه طعام است. Angel به وسیله Thierry Mugler یک مثال از این رایحه‌ها میباشد.
چرخ بو

چرخ بو شیوه طبقه بندی نسبتا جدیدی میباشد که به صورت گسترده‌ای در خرده فروشی و در صنعت بو از آن استعمال می گردد. این نحوه در سال ۱۹۸۳ بوسیله مایکل ادواردز، یک مشاور در صنعت بو، پدید آمد که طرح خویش را از طبقه بندی عطر و رایحه ارائه بخشید. طرح تازه به مراد تسهیل در طبقه بندی عطرها و برنامه اسم‌گذاری هر طبقه، و همینطور برای نشان دادن رابطه در میان هریک از کلاس‌های اختصاصی تشکیل‌شده‌میباشد.[۱۷]

در طبقه بندی سال ۱۹۸۳ پنج خانواده استاندارد از گل، شرقی، چوبی، آروماتیک، و جدید درست شده‌میباشد. چهار خانواده اولیه بیش تر کلاسیک و سنتی می باشند در حالی که تیم انتها متشکل از بو نو، پر‌نور و منزه مرکبات و عطر اقیانوسی میباشد که با دقت به پیشرفت در تکنولوژی بو بوجود آمده‌اند. هر مورد از خانواده‌ها به نوبه خویش به تحت مجموعه‌هایی تقسیم گردیده و در نزدیکی چرخ آراسته شده‌اند.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۲:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رایحه های تابستانی بایستی چه بو ای داشته باشند؟


خرید رایحه یکی مسائلی میباشد که می بایست به آن دقت متعددی داشته باشید، مسلماً به یک نکته دقت داشته باشید که بوی عطری که برای یک لحظه به مشامتان می رسد دقیقاً بوی عطری وجود ندارد که دوست دارید، برای کشف کردن بو مطلوب خودتان می بایست مدتی در معرض بوی رایحه قرار بگیرید تا بتوانید مال گزینه نظرتان را پیدا فرمایید. مستقل از موردها نقل شده، چه عطری مطلوب فصل‌تابستان میباشد؟ بزودی وارد فصل‌تابستان میشویم و گرمای هوا روز بروز طولانی تر می شود، در فیض تن برای خنک شدن آغاز به عرق کردن مینماید و تن بوی عرق می گیرد. اینجاست که یک رایحه خوب مطلوب فصل تابستان می‌تواند به ما یاری دهد خیر صرفا بوی عرق را از دربین ببریم، بلکه بوی خیر نیز داشته باشیم. ولی آیا عطرهایی که برای فصل‌تابستان مطلوب می‌باشند را می‌شناسید؟ در حالتی‌که پاسخ شما به سوال خیر میباشد، مقاله را تا پایان بخوانید تا با این بو ها آشنا گردید. برای خرید رایحه مردانه هم محرمانه به موی بدن رو بزنید. بها بو مردانه درین مغازه به طور کامل مختلف خیس از سایر ارائه شده‌است.

بهترین عطر زنانه

رایحه های تابستانی بایستی چه بو ای داشته باشند؟

وقتی که هوا گرم می‌گردد جنبش مولکول های هوا سریع خیس می گردد و به همین ادله میباشد که در فصل تابستان بوی بو ها اضافه پخش میگردد و شما وقتی که از عطری استعمال میکنید بوی این رایحه در هوا پخش می‌گردد و تمامی این رایحه را شم میکنند. به همین عامل میباشد که شما بوی رایحه ها را در تابستان طولانی تر از فصل های دیگر شم می‌کنید. خب درحال حاضر برای فصل‌تابستان چه عطر ای مطلوب اشخاص میباشد؟ رایحه های خنک شایسته ترین مورد برای فصل‌تابستان می باشند، به کار گیری از رایحه های گرم سبب می‌گردد که شما طولانی تر از گرمای هوا حس گرمی نمایید، به همین ادله بایستی از رایحه های خنک در فصل گرم سال به کار گرفت که پاره ای این بو ها گرمی هوا را برای ما کمتر کنند. استعمال از بو هایی که در ساختشان از دارچین مصرف شده به هیچ عنوانً مطلوب وجود ندارد، زیرا دارچین بویی بسیار گرم و تند داراست که مطلوب فصل‌تابستان وجود ندارد.

معرفی تعدادی بو مطلوب برای فصل تابستان
درین نصیب می خواهیم اسم یکسری عطری که برای فصل‌تابستان مطلوب میباشند را برای شما بگوییم، تا در گزینش بهتر بو های تابستانی به شما امداد کند:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۲:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رایحه های تابستانی بایستی چه بو ای داشته باشند؟


خرید رایحه یکی مسائلی میباشد که می بایست به آن دقت متعددی داشته باشید، مسلماً به یک نکته دقت داشته باشید که بوی عطری که برای یک لحظه به مشامتان می رسد دقیقاً بوی عطری وجود ندارد که دوست دارید، برای کشف کردن بو مطلوب خودتان می بایست مدتی در معرض بوی رایحه قرار بگیرید تا بتوانید مال گزینه نظرتان را پیدا فرمایید. مستقل از موردها نقل شده، چه عطری مطلوب فصل‌تابستان میباشد؟ بزودی وارد فصل‌تابستان میشویم و گرمای هوا روز بروز طولانی تر می شود، در فیض تن برای خنک شدن آغاز به عرق کردن مینماید و تن بوی عرق می گیرد. اینجاست که یک رایحه خوب مطلوب فصل تابستان می‌تواند به ما یاری دهد خیر صرفا بوی عرق را از دربین ببریم، بلکه بوی خیر نیز داشته باشیم. ولی آیا عطرهایی که برای فصل‌تابستان مطلوب می‌باشند را می‌شناسید؟ در حالتی‌که پاسخ شما به سوال خیر میباشد، مقاله را تا پایان بخوانید تا با این بو ها آشنا گردید. برای خرید رایحه مردانه هم محرمانه به موی بدن رو بزنید. بها بو مردانه درین مغازه به طور کامل مختلف خیس از سایر ارائه شده‌است.

بهترین عطر زنانه

رایحه های تابستانی بایستی چه بو ای داشته باشند؟

وقتی که هوا گرم می‌گردد جنبش مولکول های هوا سریع خیس می گردد و به همین ادله میباشد که در فصل تابستان بوی بو ها اضافه پخش میگردد و شما وقتی که از عطری استعمال میکنید بوی این رایحه در هوا پخش می‌گردد و تمامی این رایحه را شم میکنند. به همین عامل میباشد که شما بوی رایحه ها را در تابستان طولانی تر از فصل های دیگر شم می‌کنید. خب درحال حاضر برای فصل‌تابستان چه عطر ای مطلوب اشخاص میباشد؟ رایحه های خنک شایسته ترین مورد برای فصل‌تابستان می باشند، به کار گیری از رایحه های گرم سبب می‌گردد که شما طولانی تر از گرمای هوا حس گرمی نمایید، به همین ادله بایستی از رایحه های خنک در فصل گرم سال به کار گرفت که پاره ای این بو ها گرمی هوا را برای ما کمتر کنند. استعمال از بو هایی که در ساختشان از دارچین مصرف شده به هیچ عنوانً مطلوب وجود ندارد، زیرا دارچین بویی بسیار گرم و تند داراست که مطلوب فصل‌تابستان وجود ندارد.

معرفی تعدادی بو مطلوب برای فصل تابستان
درین نصیب می خواهیم اسم یکسری عطری که برای فصل‌تابستان مطلوب میباشند را برای شما بگوییم، تا در گزینش بهتر بو های تابستانی به شما امداد کند:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۲:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

فواید و کاربردهای مشک


فواید و کاربردهای مشک

علاوه بر استعمال از مشک تحت عنوان رایحه، می اقتدار از آن تحت عنوان داروی مسکن و یا این که برای کاهش سردرد و معالجه سرماخوردگی و نیز برای تقویت قلب و معده و دیده به فعالیت می رود.

بهترین عطر زنانه

گفتنی میباشد اسم "مشک" در قرآن کریم ومهربان نیز نقل شده و پروردگار متعال از واژه و کلمه "مشک" برای صفت ابرار و اشخاص نیک استعمال نموده است.

در آیه 26 سوره مطففین آمده: « تعرف فی وجوههم نظرة النعیم * یسقون اینجانب رحیق مختوم * ختامه مسک وفی ذلک فلیتنافس المتنافسون » ترجمه: از صورت هایشان (ابرار) اثرها خرمی و خشنودی هویداست * آنان از آبمیوه تمیز نوشانده میشوند * مهری که بر راز سبوی آبمیوه گذاشته گردیده از مشک معطر میباشد و آن‌ها مشتاقانه آن رایحه را استنشاق می نمایند.
مدام خریداران بو با اصطلاحاتی که روی رایحه ها نوشته میباشد سردرگم میگردند، گهگاه یک رایحه مشخص و معلوم را در یک دکان با غلظت Eau de Parfum مییابیم و در دکان دیگر با غلظت Eau de Toilette باقیمتی زیر خیس، و فارغ از دقت بدین خصوصیات یا این که مغازه اولیه را به گران فروشی تبهکار می‌کنیم و یا این که به اصل بودن رایحه مغازه دوم شک وتردید میکنیم.

تمام چنین خوشبو کننده هایی، صرفا در معیار غِلظت عصاره‌های روغنی معطر در حلال آن، که می تواند مشتمل بر الکل یا این که ترکیبی از آب و الکل باشد متعدد می باشند. شدت و ماندگاری بو بر طبق غلظت، شدت و ارتفاع قدمت ترکیبات معطر (اسانس طبیعی / روغن بو) آیتم به کارگیری در آن هست: هر قدر درصد ترکیبات معطر بیش تر می گردد، شدت و ماندگاری آن نیز بیش تر میشود.

لغت ها رایج دراین مورد به شرح تحت هستند:

عصاره بو یا این که perfume با غلظتی در بین ۱۵–۴۰٪ از مواد معطر غلیظ‌ترین، خالصترین، ماندگارترین و در عین هم اکنون گرانترین مدل رایحه میباشد.

اسپریت دو پرفیوم یا این که Esprit de Parfum یا این که ESdP دربرگیرنده ۱۵–۳۰٪ مواد معطر، یک مخلوط که به‌تدریج دربین عصاره بو و ادوپرفیوم به کارگیری میگردد.

ادو پرفیوم یا این که (Eau de Parfum (EDP با غلظتی نزدیک به ۱۰–۲۰٪ رایج‌ترین جور رایحه میباشد که ماندگاری قابل قبولی دارااست و به گرانی رایحه هم وجود ندارد.

ادو تویلت یا این که (Eau de Toilette (EDT نزدیک به ۵–۱۵٪ غلظت داشته و بوی ملایمی داراست که ماندگاری متعددی هم ندارد و برای تمدید بوی آن می بایست یکسری توشه در حین روز از آن استعمال شود.

ادوکلن یا این که Eau de Cologne یا این که EdC، با غلظتی نزدیک به ۳–۸٪ از مواد معطر لازم به ذکر میباشد که عبارت Original Eau de Cologne یک اسم تجاری تثبیت شده‌است. در جمهوری اسلامی ایران به غلط از کلمه و واژه ادوکلن برای رایحه به عمل می‌بریم.

پرفیوم میست با غلظت ۳–۸٪ مواد معطره در حلال غیر الکلی.

اسپلش و افترشیو (EdS) با ۱–۳٪ غلظت مواد معطره.

در تحت جدول غلظت بو ها با واحد سنجش ماندگاری آمده میباشد، تصویر زیر را میتوانید در کامپیوتر یا این که موبایل گوشی خویش نگاه داشته و در مواقع خرید بو به آن رجوع کنید:


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۷:۵۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

لذت بوی گرم


لذت بوی گرم
شایسته ترین گونه عطرهای ویژه عید باستانی ۹۸ و هم‌چنین عطرهای تابستانی از این جور بو میباشد. برای تنظیم این رایحه بی آلایش و خوشبو در یک ظرف دوتا لیمو برش خورده، یکی نارنج و برش‌های مقداری از آناناس بیش تر کرده و با مقداری وانیل نیز آنان را بر روی حرارت گذارده تا رایحه و بوی محشر این میوه‌ها، منزل شما‌را عطرآگین نماید.

 بهترین عطر زنانه

رایحه حاشیه دریا و دریا
بوی کنار دریا و اقیانوس مدام از شایسته ترین عطرهای طبیعت بوده میباشد. برای لیست عطرهای ویژه عید نوروز ۹۸ نیز ما روش تنظیم این رایحه و عطر را به شما فراگیری میدهیم.

برای تولید این بو در آغاز یه خرده لیمو برش‌خورده، عصاره وانیل و شاخه‌های رزماری نو را در یک پیاله ریخته و بر روی حرارت بسیار معدود و دوران کوتاه قرار دهید.

این رایحه، حتی برای پوست فیس نیز موثر میباشد و با صحیح‌کردن آن در منزل می توانید سالم پوست خویش را نیز تامین نمایید.

 

چاشنی‌جات و میوه‌ها اعجاز میکنند.
در لیست عطرهای ویژه عید نوروز ۹۸ می‌اقتدار این بو را نیز، خوشبو و باارزش خطاب کرد. برای تهیه و تنظیم این بو ۳/۲ کتری را مملو از آب کرده و آن را با پاره ای لیمو‌ترش، رازیانه، دارچین و مقدار مقداری کدو‌تنبل ادغام فرمائید و آن‌گاه بر روی حرارت قرار دهید.

این رایحه خوشبو، ماندگاری بسیار بالایی دارااست و ساعتها قادر است منزل شمارا عطرآگین نگه دارااست.

 

عطری برای تعطیلات
درعطرهای عید نوروز ۹۸ می‌قدرت این بو را خاطره‌انگیز تعریف کرد. با تصحیح کردن این بو طبیعی شما بو این بو را می توانید در کلیه‌جای منزل احساس نمایید، چون این بو توان نفوذ بالایی داراست.

برای صحیح‌کردن این بو نیز پاره ای نارنج، جوز هندی و دارچین را در کتری آب گرم ترکیب نمایید تا با این بو شگفت‌آور آشنا گردید و بوی خوش آن‌را در سرتاسر منزل، شم فرمایید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۹:۴۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

طاقت نمائید تا رایحه فعالیت بیاید


قدم ششم : طاقت نمائید تا رایحه فعالیت بیاید

زمانی به بو گزینه نظرتان رسیدید، می بایست شکیبایی نمائید تا رایحه خوب جا بیفتد و فعالیت بیاید. رایحه را به دست‌کم ۴۸ ساعت در فضا کم آب و خنک بگذارید. این دوران بسته به گونه عطر‌هایی که به کار گیری نموده اید تا یک ماه هم می رسد.

اینکار سبب ساز می‌شود عطر‌های متفاوت بهتر باهم ادغام بشوند و ماندگاری بو هم طولانی تر بشود. پس از طی شدن هنگامی که مشخص و معلوم نموده اید، رایحه را بردارید و آن را عطر نمائید. در‌صورتی‌که از بو آن راضی نبودید، از روی لیست تان کاستی‌هایش را برطرف فرمایید و مجدد بگذارید تا جا بیفتد.

بهترین عطر زنانه

قدم هفتم : آب و گیلیسرین و رنگ را بیش تر نمایید

هم اکنون که عطرتان مهیا گردیده بایستی آن را رقیق فرمایید.

نخست دو قاشق آب مقطر یا این که آب معدنی به آن بیشتر فرمایید. چنانچه میخواهید اسپری رایحه بسازید، معیار آب را طولانی تر نمایید.

حدود پنج قطره گیلیسرین هم بیشتر نمائید تا بو رایحه در حین زمانه محافظت بشود.

و یک قطره رنگ به آن بیش تر نمایید

رایحه خانگی و ولی منحصربه‌فرد تان مهیا هست!

درحال حاضر می توانید رایحه منحصر تان را باطن ظرفی که گزینش نموده اید، بریزید. گشوده هم میگوییم که در شرایطی‌که از شیشه عطرهای دیرین‌تان به کار گیری میکنید، بایستی آن را تماماً استریل نمائید تا به هیچ عنوانً بود ندهد. چنانچه از شیشه واضح استعمال میکنید، بی تردیدً آن را با صفحه هدیه یا این که فویل بپوشانید. اینکار بو را در قبال روشنایی مقاوم می‌کند.

دیدید که ایجاد بو در منزل به هیچ وجهً مشقت بار وجود ندارد. کافی می‌باشد یه خرده‌وقت بگذارید و عطر‌های آیتم نظرتان را پیدا فرمائید. از اینجا به آن گاه نصیب بی آلایش عمل یعنی ایجاد بو آغاز میشود. ولی بو‌ها و روغن‌های بکار رفته درین ساختنی را خودتان هم می توانید بسازید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۴:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بوی عزیزانتان را به رایحه تبدیل نمایید!


بوی عزیزانتان را به رایحه تبدیل نمایید!
570

کمپانی فرانسوی «کالاین» می گوید در آینده بوی دوستان خوب شما حتی بعداز مرگشان را در بطری نگه خواهد داشت. کاتیا آپالاتِگویی این کمپانی عطرسازی را بعد از مرگ پدرش تاسیس کرده بود.

بهترین عطر زنانه

به گزارش فرادید، بعداز اینکه بابا کاتیا آپالاتِگویی از جهان رفت، دخترش شدیدا حس دلتنگی می کرد. وی دلش برای پدرش تنگ گردیده بود. عکس‌ها یا این که فیلم‌هایی که از پدرش داشت پاره ای او‌را آهسته میکرد، البته دلش برای بوی پدرش تنگ گردیده بود.

این جمله ها ویدیوی تبلیغاتیِ کمپانی کالاین هست. آپالاتِگویی می گوید که برای کسایی که دلشان برای بوی عزیزانشان تنگ می گردد یک توصیه ویژه دارااست: «آن رایحه را به رایحه تبدیل میکنیم.»

 

وی با امداد پسرش «فلوریان» گروهی از شیمیدانان را گرد هم توده کرده تا فناوری «نسخه برداری کردن بو» را پیاده‌سازی نمایند. این شیمیدانان تمامی از دانش کده هاور بوده و تکنیکی را بسط داده‌اند که طی آن بوی فرد را از روی خرقه‌هایش در یک زمان چهار روزه اسکن مینمایند.

آپالاتگویی اعتقاد دارد که شرکتش در مورد ایجاد رایحه تبحر داراست، البته خاطرنشان می نماید که‌این گونه رایحه قرار می‌باشد حول محور دلتنگی بچرخد خیر اینکه انحصارا یگانه مردگان باشد. این عطرها میتوانند برای مواردی که همسر یا این که عزیزانتان از شما بدور باشند نیز استعمال شوند، برای مثال هنگامی که همسر به هجرت رفته می باشد. ولی این مجموعه اطمینان داده که در هر صورتی که باشد، آن ها ظریف‌ترین عطر را به طور رایحه به شما تحویل خواهند اعطا کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۱۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)