مرجع مقالات رسمي عطر مرجع مقالات رسمي عطر .

مرجع مقالات رسمي عطر

نقش گل ها در ساخت عطر


3- گل ياس (Jasminum polyanthum)
گل ياس گلي معطر و خوش رايحه ميباشد كه نسبتاً اكثر اشكال آن عطري مي باشند. گل ياس دارنده رايحه و بو اي شيرين ميباشد. گل هاي ياس هم در گلدان و به طور آپارتماني مي‌توانند مراقبت شوند و هم به طور باغچه اي و در فضاي گشوده. گل ياس مستلزم فروغ بالاي خورشيد ميباشد. همينطور اين گل به رطوبت بالا و دماي بالا براي گلدهي كيفيت عالي خيس نياز دارااست. برگ هاي گل ياس مركب بوده و بر روي شاخه هاي بلند ساخت مي گردند. اكثر اشكال گل ياس دارنده گل هاي ريز بوده و دارنده 5 گلبرگ ميباشند. گل ياس در گونه هاي گل ياس زرد رنگ، گل ياس بنفش، گل ياس صورتي، گل ياس سپيد و ... موجود است.

 بهترين عطر زنانه

4- گل اسطوخودوس (LAVENDER)
گل اسطوخودوس از گياهان دارويي پربيننده ميباشد كه رايحه بي نظيري داراست. اين گل علاوه بر ظواهر قشنگ و جذابش دارنده رايحه بي نظيري بوده و رايحه اين گل موجب به دور كردن حشره‌ها و موجودات مزاحم نيز مي‌شود. اسطوخودوس نياز به نوروروشنايي بالا براي رويش مطلوب داراست. اسطوخودوس علاوه بر ساخت عطري بي سابقه در گوشه و كنار مصارف خوراكي نيز داراست. عطر اسطوخودوس بسيار متانت بخش بوده و سبب ساز از في مابين رفتن استرس و اضطراب نيز ميگردد. ماليدن يه خرده از روغن اسطوخودوس بر روي پوست سبب ساز ميگردد كه از گزش و نيش حشره ها در امان باشيد.

 

5- گياه رزماري (Rosemary)
گياه رزماري يكي‌از ديگر از گياهان دارويي و معطر ميباشد كه علاوه بر رايحه بي نظيرش به كارگيري دارويي و خوراكي نيز داراست. همينطور از اين گياه براي بدور كردن حشره‌ها مزاحم به كارگيري ميشود. رزماري مصارف آرايشي بهداشتي نيز داشته و براي معالجه ريزش موي نيز از آن به كارگيري مي‌نمايند. گياه رزماري مستلزم مكاني با نوروروشنايي مناسب و آب پاشي مطلوب ميباشد. محافظت رزماري بسيار معمولي ميباشد. اين گياه لبريز رويش بوده و در زمان يكسال پرورش متعددي خواهد داشت كه بايستي هرس شود تا بتوان پرورش آن را در دست گرفتن كرد.

 

6- گياه آويشن (Thyme)
آويشن از گياهان خوراكي مي‌باشد كه بو بي نظيري داراست. رايحه گياه آويشن قادر است استرس و اضطراب را كم كند. آويشن را هم به طور دمنوش و هم به طور چاشني براي مزه دهنده به طعام به كارگيري مي‌نمايند. برگ هاي سبز آويشن نيز بسيار خوش عطر بوده و مي قدرت در خوراك از آن‌ها استفاده نمود. اين گياه به يك تا دوبار در هفته آب پاشي نياز دارااست. بهتر ميباشد فضا آن فروغ و روشنايي بالايي داشته باشد و كم آب باشد.

 

7- گياه بادرنجبويه (Dracocephalum)
گياه بادرنجبويه از خانواده‌ي نعناعيان ميباشد بسيار خوش رايحه بوده و خاصيت دارويي فراواني دارااست. برگ هاي سبز رنگ اين گياه جلوه بصري زيبايي به فضا مي‌بخشد و گوشه و كنار را سرشار از احساس سرزندگي و تازگي و بو خوش مي‌نمايد. اين گياه در به دور نگه داشتن حشره‌ها و دفع نيش آن‌ها اثرگذار ميباشد. عصاره اي كه از برگ هاي له گرديده اين گياه بيرون مي شود به دفع حشره‌ها ياري مي‌نمايد. مراقبت سادگي داراست و مستلزم محيطي با فروغ ميانگين ميباشد. آب پاشي اين گياه دو توشه در هفته و در محيطي با دماي 26-22 جايگاه سانتيگراد حفظ شود.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۵:۵۷ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

اصول نخستين در تعيين رايحه


تنوع و تغيير و تحول در دنياي امروز بسيار زياد ميباشد و گزينش بو مطلوب مي‌تواند به‌اين معاش بو و رايحه ببخشد. اين نوشته‌ي علمي يك راهنماي بي نقص براي خريد بو است، ما مدام در هم اكنون عمل كردن هستيم و اين روزمرگي مي‌تواند بشر را از پاي دربياورد. ممكن ميباشد گهگاه شم كنيم تبديل به يك ربات گرديده ايم و يك معاش تماما ماشيني داريم. چيزي كه مي‌تواند ما‌را از ماشيني بودن خلاص نمايد و به ما روح معاش ببخشد بو ميباشد. گزينش بو مي‌تواند در مناسبت هاي گوناگون گوناگون باشد. ما با تعيين رايحه مي‌توانيم لحظات خاصي از معاش مان را نماد گذاري كنيم.

بهترين عطر زنانه

راهنماي خريد بو
عطرها به شاخه هاي متعدد تقسيم بندي ميگردند. برخي از مهم‌ترين شاخه هاي سنتي عطرها را در تحت مي‌خوانيد كه مي‌توانيد از آن‌ها در تعيين رايحه ياري بگيريد. در حالتي‌كه در گزينش بو معمولا سردرگم ميشويد، مي‌توانيد با در لحاظ به چنگ آوردن چندين فاكتورها، آيتم هاي انتخابي تان را محدود نمائيد. عطرها را با هم مقايسه نمائيد تا يك تصميم آگاهانه بگيريد و از تعيين رايحه پشيمان نشويد.

اصول نخستين در تعيين رايحه
1. راهنماي خريد رايحه و تصميم گيري درباره ي ارزش:
رايحه يك جنس گران قيمت ميباشد و بها آن مي‌تواند مختلف باشد. پيشين از گزينش بو و خريد آن، تصميم بگيريد كه چه قدر پول ميخواهيد براي آن هزينه فرماييد. در شرايطي كه ميخواهيد بو را تحت عنوان كادو بخريد كه‌اين به پول و ارتباط تان با آن فرد برمي گردد. در شرايطي كه مي‌خواهيد بو را به همسرتان كادو دهيد هم ممكن ميباشد بخواهيد براي وي اضافه از هر كه نمي شناسيد هزينه فرمائيد.

 

2.باز‌بيني ترازو غلظت بو
عطرها با اعتنا به واحد سنجش استوار بودنشان، اسم هاي مختلفي دارا هستند. به صورت معمول، عطرهايي كه ماندگاري بيشتري دارا‌هستند گران خيس مي‌باشند. در عين درحال حاضر عطرهاي ارزان بها، چندان به يادماندني نيستند. شما مي‌توانيد جور يا اين كه غلظت بو را روي بطري آن ببينيد.

ادو كلن : دارنده كمترين معيار غلظت ميباشد كه تا حدود دو ساعت ماندگاري داراست. دربين 3- 5% روغن در آب و الكل مخلوط مي گردد.

ادو تويلت : مقداري به ياد ماندني خيس ميباشد و در ميان 3 تا چهار ساعت اثرش باقي ميماند. ميان 4-8% روغن دارااست.

ادو پرفيوم : دارنده غلظتي بالاست و حدود شش ساعت ماندگاري داراست. روغن آن 15-18% ميباشد.

بو با بالاترين غلظت و ماندگاري به آساني «پرفيوم» خوانده مي‌گردد كه دربين 15-30% روغن با الكل تركيب شده‌است.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۳:۵۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

نكاتي پيرامون انتخاب و خريد عطر

نكاتي پيرامون انتخاب و خريد عطر
عطر,
امتياز اين آيتم (1 vote)
  بهترين عطر زنانه

چگونه يك عطرمناسب براي خودمان را انتخاب و سپس بخريم؟
انتخاب و خريد عطر
خيلي از افراد در زمان خريد عطر دچا سردرگمي مي‎‌شوند. اگر شما مايل به مطالعه پيرامون نحوه انتخاب عطر و يا خريد عطر هستيد و يا مي‌خواهيد مطالبي درباره مواد تشكيل دهنده عطر بدانيد، خواندن اين مقاله را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

انتخاب و خريد عطر را مي‌توان كار نسبتا پيچيده‌‌اي به شمار آورد. شامه هر فرد با ديگري متفاوت است و بوي عطر را طوري استشمام مي‌كند. همچنين هر عطر بر اساس بوي بدن فرد رايحه متفاوتي دارد. بنابراين در هنگام خريد عطر بايد به نكاتي توجه شود.

ابتدا بايد مواد تشكيل دهنده عطر را به خوبي بشناسيد. بيشتر عطرها از چندين رايحه تشكيل شده‌اند. ماده اصلي هر عطر آب و الكل است. آب و الكل به منظور ايجاد يك محصول همگن و خوشايند در همه عطرها به كار مي‌رود.

روغن‌هاي عطر سازي براي اضافه كردن رايحه به عطر استفاده مي‌شوند. پر كاربردترين روغن‌هاي عطر سازي عبارتند از:

استوقدس، رز، ترنج، چوب صندل و علف ليمو

سازندگان عطر معمولا نام روغن به كار رفته در ساخت عطر را قيد نمي‌كنند چون بايد فرمول ساخت عطرشان را محرمانه نگه دارند.

از طرفي براي استحصال ۳۰ گرم روغن رز خالص بايد صدها كيلو رز فشرده شود كه هم خيلي هزينه‌بر بوده و هم به فصل، آب و هوا، اقليم و كليه عواملي كه بر رشد اين گياهان موثر است بستگي دارد. بنابر اين ممكن است سازندگان عطر در مورد غلظت روغن‌هاي مورد استفاده در عطر سازي دچار مشكل شوند. مثلا ممكن است علف يكسال خوشبوتر از سال ديگر باشد. پس ايجاد يك تجربه نهايي يكسان در هنگام استفاده از عطر براي مصرف كننده بسيار مشكل است.

امروزه روغن‌هاي عطر سازي به طور مصنوعي توليد مي‌شود. با اين روش رسيدن به سطح معيني از غلظت روغن عطر سازي حتمي است. ضمنا اين روش هزينه‌هاي توليد عطر را بسيار كاهش خواهد داد. پس اگر نام يك رايحه را در مواد تشكيل دهنده يك عطر ديديد بدانيد كه آن رايحه مصنوعي است. كيفيت عطرهاي ساخته شده از مواد طبيعي به مراتب بهتر است ولي قيمت عطرهاي ساخته شده از مواد طبيعي گران‌تر است. البته بيشتر توليد كنندگان عطر تاكيد دارند كه روغن‌هاي عطر سازي آنها طبيعي است.

نكته بعدي كه در زمان خريد عطر بايد به آن توجه كنيد چرخه رايحه عطر است. چرخه‌هاي متفاوتي وجود دارد. رايحه‌هاي عطر به:

گلي، شرقي، طبيعي، چوبي، و آروماتيك يا خوشبو تقسيم مي‌شوند. البته اگر شما از قبل اينها را بو نكرده باشيد اين اطلاعات خيلي به كارتان نخواهد آمد. اما اگر عطري يافتيد كه آن را دوست داشتيد و مواد سازنده آن را آناليز كرديد در اين صورت مي‌توانيد عطرهايي با شميم نزديك به اين عطر را بيابيد سپس با استفاده از چرخه رايحه فهرست عطرهايي كه به آنها علاقه‌منديد را محدود كنيد.

مطلب ديگري كه بايد در زمان خريد عطر به آن توجه كنيد اينست كه براي خريد عطر به گرفتن نظر ديگران درباره آن عطر كفايت نكنيد بلكه حتما قبل از خريد عطر حتما آن‌را تست كنيد. دريافت شما از بوي عطر مي‌تواند نسبت به ديگران متفاوت باشد. براي تست يك عطر لازم است لااقل ۳۰ دقيقه آن‌را بو كنيد. البته اگر تا يكساعت به بو كردن عطر ادامه دهيد نتيجه بهتري خواهيد گرفت. حتما مي‌دانيد اين مدت بوييدن عطر چه ارتباطي به خريد عطر دارد. بله درست است. موضوع مربوط به هرم رايحه عطر است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۲۹ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

اغواكننده ترين و ديدني ترين عطرهاي زنانه


خصوصياتي كه در طول خريد رايحه ديدني زنانه مي بايست مدنظر داشته باشيد:
عطرهايي بر مبنا نت مشك سبب جذابيت بيشتري براي خانمها مي‌شوند .

بهترين عطر زنانه

مردان عشق و علاقه متعددي به به كار گيري از اين بو به وسيله خانم آيتم عشق شان دارا‌هستند.

تحت عنوان يك قاعده كلي اغواكننده ترين و ديدني ترين عطرهاي زنانه بو سنگين تري دارا‌هستند.

با اين هم اكنون جذابيت بو به نسبت متعددي پايين تاثير شرايط ميباشد.

به نحوي كه حتي عطري با بو مركباتي كه بسيار سبك مي باشند در بعضا شرايط ها ممكن ميباشد يك بو اغواكننده زنانه به اكانت بيايد.

نكته قابل توجه ديگر در زمينه ي رايحه ماندگاري آن در حين روز ميباشد.

هيچكس نميخواهد براي خريد عطري هزينه نمايد كه پس از زمان كوتاهي ناچار به مجدد بو زدن شود.

و سرنوشت بها عطرها براي تمامي حتي ثروتمندان اهميت داراست.

درين ليست كارايي گرديده عطرهاي در سختي قيمتهاي گوناگون معرفي شوند

تا هركس با هر سطح درآمد بتواند از ليست ديدني ترين عطرهاي زنانه عطر متبوع خويش را تنظيم كند.

نكته حائض اهميت اين ميباشد كه در مخلوط با فورمون هاي زنانه جذابيت بيشتري پيدا ميكند.

ما درين ليست تلاش كرده ايم عطرهاي متعدد را بازبيني كرده و مزايا و معايب هر يك را بيان نماييم.

در صورتيكه كه شما تجربه به كار گيري از عطري را داشته ايد كه بنظرتان ديدني بوده ميتوانيد آن را با ما في مابين بگذاريد.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۳:۰۷ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

ساير تركيبات رايحه


مواد آفريننده بو
مواد توليد كننده رايحه

هر مدل بو دست‌كم از سه جزء تشكيل يافته ميباشد كه فراريت و وزن ‏مولكولي آن ها تا حدي باهم تفاوت دارا هستند.

بهترين عطر زنانه

جزء نخستين
جزء نخستين كه تاپ نوت ناميده مي شود، فرارترين ماده و مشخصترين عطر را در دارا بوده ‏و در توليد رايحه كاربرد داراست.‏

جزء دوم
جز دوم كه ميدل نوت ناميده مي شود، كمتر گريزو فرار ميباشد و عموما عصاره يك ‏گل (بنفشه ، ياس و غيره) ميباشد.‏

جزء سوم
آخرين جزء يا اندنوت، كمترين فراريت را دارااست و معمولا يك رزين يا پليمر مومي ‏ميباشد.‏

سيوتون، اصلي‌ترين خالق رايحه
بيشتر عطرها اجزاي بسياري دارا‌هستند و از ديد شيميايي غالبا مخلوطهاي ‏كمپلكس مي باشند. با پيشرفت تجزيه مواد رايحه طبيعي ، مصرف تركيبات آلي ‏سنتزي خالص كه بوي آن‌ها همانند بوي رايحه خاصي مي‌باشد، بسيار ‏معمول شده‌است. مثال آن سيوتون ، يك كتون حلقوي ميباشد كه از سيويت ‏بدست مي‌آيد. سيويت ، ماده‌اي ميباشد كه از غده‌هاي گربه سيويت ترشح ‏مي‌شود.

گربه سيويت، حيواني شبيه به گربه ميباشد كه در اتيوپي و افريقاي ‏مركزي يافت مي‌شود.‏ سيوتون در بو سازي بها بسيار داراست. امروزه سيوتون بصورت سنتزي ‏موجود هست. براي سنتز سيوتون ، در آغاز 8 ، هگزادكان ـ1 ، 16، دي ‏كربوكسيليك اسيد تهيه مي‌كنند و بعد از آن آنرا بصورت رينگ در مي‌آورند. يون توريم (Th+4) كاتاليزور مسدود شدن اين رينگ ميباشد.

سيويت، مانند مشك، گروه‌اي از مواد جاذب جنسي ميباشد. اين مواد ‏جاذب جنسي در عطرهاي اثرگذار با زيركي بوسيله بوهاي گل و گياهي ‏پوشانده مي‌شوند. جاذبه اوليه از بوي خوش نتايج مي‌شود. ولي اثر ‏اساسي ناشي از سيويتون يا مشك ميباشد.‏

ساير تركيبات رايحه

تركيبات ديگري كه در عطرها بكار مي‌فرآيند، دربرگيرنده الكلها و استرهايي با وزن ‏مولكولي زيادند. يك مثال ، ژرانيول (با نقطه جوش‎‎‏ 230 سكو سانتي‌گراد) يك جزء اصلي از ‏روغن ژرانيوم (شمعداني معطر) تركيه‌اي ميباشد.‏ استرهاي اين الكل ، براي ساختن ماده معطر سنتزي كه بوي رز داراست، در ‏عطرسازي بكار مي‌رود. براي مثال استري كه از واكنش ميان ژرانيول و اسيد فرميك تشكيل مي‌شود، بوي رز دارااست.‏

عطرها نوعا 10% تا 25% اسانس بو و 75% تا 80% الكل و يك اثبات ‏كننده براي نگه داشتن روغن‌هاي اسانسي دارااست. عطرها به بيشتر مواد ‏آرايشي افزوده مي‌شوند تا فرآورده بدست آمده بوي مناسب داشته باشند؛ ‏اين مواد بوهاي طبيعي و ديگر اجزايي مانند مواد جاذب جنسي را مي‌‏پوشانند. آن‌ها بعلت داشتن الكل ، خاصيت ضدعفوني و باكتري‌كشي ‏ملايمي دارا‌هستند.‏.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۲:۴۲ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

بقيه تركيبات رايحه


بقيه تركيبات رايحه

تركيبات ديگري كه در عطرها بكار مي روند، مشتمل بر الكلها و استرهايي با وزن ‏مولكولي زيادند. يك مثال ، ژرانيول (با نقطه جوش‎‎‏ 230 جايگاه سانتي‌گراد) يك جزء اصلي از ‏روغن ژرانيوم (شمعداني معطر) تركيه‌اي ميباشد.‏ استرهاي اين الكل ، براي ساختن ماده معطر سنتزي كه بوي رز داراست، در ‏عطرسازي بكار مي‌رود. به عنوان مثال استري كه از واكنش در بين ژرانيول و اسيد فرميك تشكيل مي شود، بوي رز داراست.‏

عطرها نوعا 10% تا 25% اسانس رايحه و 75% تا 80% الكل و يك اثبات ‏كننده براي نگه داشتن روغن‌هاي اسانسي داراست. عطرها به بيش تر مواد ‏آرايشي افزوده مي گردند تا متاع بدست آمده بوي مناسب داشته باشند؛ ‏اين مواد بوهاي طبيعي و ديگر اجزايي مانند مواد جاذب جنسي را مي‌‏پوشانند. آن ها بعلت داشتن الكل ، خواص ضدعفوني و باكتري‌كشي ‏ملايمي دارا‌هستند.‏

 بهترين عطر زنانه

از گونه هاي ثبت كننده ها ميتوان به:

۱- ترشحات حيواني نظير مشك و عنبر و …

۲- توليد ها رزيني كه بر اثر زخم ديدگي و يا اين كه بطور طبيعي از گياهان خاصي ترشح مي شوند مانند:بنزويين و صمغ يا اين كه ترپنها

۳- روغنهاي اسانسي كه هم بوي خوش و هم نقطه جوش فراتر از حد متعارف {۲۸۵-۲۹۰درجه سلسيوس}دارا هستند مانند مرموك و دمپايي و ….

۴- مواد ثبت كننده سنتزي : برخي از استرهاي نسبتا بي عطر با نقطه جوش بالا مانند گيسريل دي استات نقطه جوش ۲۵۹درجه سلسيوس و اتيل فتالات با نقطه جوش ۲۹۵ رتبه بنزيل بنزوات با نقطه جوش ۳۲۳ جايگاه سلسيوس و همينطور مواد كه بوي خاصي دارا‌هستند و بعداز بيش تر شدن به تيم مواد معطر بوي خويش را منتقل مي‌كنند مانند : آميل بنزوات ، استوفنون، استرهاي الكلي سيناميك ، استر هاي اسيدي سيناميك و….

در مجموع مواد خوشبوي جانور در عطرها به مورد ها تحت تقسيم مي گردند :

۱- روغن اسانسي

۲- مواد غيروابسته

۳- مواد شيميايي سنتزي يا اين كه نيم سنتزي روغنهاي اسانسي :

در واقعيت از جور روغنهاي خوشبوي فرار و گريز با مبداء گياهي ميباشند .

ولي بايستي در ميان روغنهاي بدست آمده از عطرگيري با روغنهاي جاذب يا اين كه استخراج به وسيله حلال و روغنهاي اسانسي بازيابي گرديده بوسيله تقطير تفاوت قايل شد . در روغنهاي نتايج از تقطير ممكن ميباشد اجزاي توليد كننده غير گريزو فرار و اجزايي كه بدليل تقطير از دربين رفته اند را نداشته باشد ، مجموعاَ ميگردد ذكر كرد در كار تقطير ما قسمتي از مواد موردنياز مان را از دست مي دهيم بعنوان نمونه : گل محمدي كه فنيل الكل در بخش آبي‌رنگ فرآورده تقطير از در ميان ميرود و يا اين كه عصاره فصل بهار نارنج كه روغن تقطير گرديده بخش بسيار كوچكي از متيل آنترانيلات ميباشد در حالي كه روغن استخراج گرديده ممكن ميباشد حدود يك ششم اين جزء توليد كننده را داشته باشد . روغنهاي اسانسي اصولا در آب نامحلول و در حلالهاي آبي رنگ محلول مي‌باشند ، همان گونه كه در امر گلاب و عصاره فصل بهار نارنج مشهود است مقدار كافي روغن ممكن ميباشد در آب حل شود و بوي تندي به محلول بدهند . اين روغنهاي به قدر كافي فرار و گريز مي‌باشند كه در طولاني تر مواد هنگام تقطير تغيير و تحول نمي‌كنند و همينطور با بخار آب گريز مي‌باشند و رنگشان از بي رنگ تا زرد رنگ يا اين كه قهوه اي ميباشد يك روغن اسانسي معمولا مخلوطي از تركيبات ميباشد .

تركيباتي را كه در روغنهاي اسانسي بوجود مي‌آيند مي قدرت بصورت تحت جور بندي كرد :

استرها : عمدتا بنزوييك ؛استيك ؛ سالسيليك ؛ و سيناميك اسيدها . الكلها : منتول و بورنيول و.. .

آلدهيدها : بنزآلدهيد ؛ سينامالدهيد ؛ سيترال ، اسيدها : بنزوييك ؛ سيناميك ؛ ايزووالريك در شرايط آزاد . فنولها: تيمول ؛ اوژنول ، كارواكرول . كتونها : كارون ؛ منتون؛ ايرون ؛كامفور و…

لاكتونها: كومارين و..

ترپنها : كامفيين ؛ پينن ؛ ليمونن؛ سدرين ؛ فلاندرين وهيدروكربنها : سيمين ؛ استيرن ؛ فنيل اتيلن در گياهان زنده روغنهاي اسانسي احتمالا در متابوليسم يا اين كه حفاظت در قبال معاند دخالت دارا‌هستند ،

هر قسمت از گياهان يا اين كه تمام بخش ها ممكن ميباشد دربردارنده روغن باشند ،

روغنهاي اسانسي در غنچه ها ؛ گلها ؛ برگها ؛ پوست ؛ ساقه ؛ ميوه ؛ تخمها ؛ چوب ؛ريشه ها و ساقه هاي ذيل زميني و در بعضا از درختان در ترشح صمغ روغني يافت مي شود .


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۵:۴۲ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

رايحه زنانه Thierry Mugler’s Angel


بو زنانه Daisy Eau So Fresh از مارك Marc Jacobs

رايحه ادكلن برند جاكوبز ديسي سو فرش-Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
بو مخصوص برند جاكوبز ديسي سو فرش، از حيث اكثري از مردان عطري جالب ميباشد. پيشين از اين كه بوي اين بو حيث شما‌را به خويش جلب نمايد، عاشق‌ي پباده سازي و ظواهر جالب آن ميشويد. درب بطري رايحه، با ۶ گل پباده سازي گرديده كه خبر از احساس و هم اكنون و بو‌ي گل‌هاي متعدد اين رايحه ميدهد. بو‌ي شيرين بو برند جاكوبز ديسي سو فرش تركيبي از گل‌ها و ميوه‌هاي بهاري ميباشد كه حس شادابي و طراوت با خويش به يار مياورد و با توليد حس ادب، شما‌را از استرس روزمره به دور مي‌نمايد. نت‌هاي آغازي اين رايحه تركيبي از گريپ فروت، رابري، نت‌هاي سبز و گلابي ميباشد كه با عطر گل‌هاي ياس، رز و بنفشه و ليچي ادامه ‌مي يابد و با بوي مشك و آلوي برقان بي نقص مي شود. اين بو مطلوب به كارگيري‌ي روزمره يا اين كه در حين پايان هفته ميباشد، ولي ماندگاري خوب ندارد و نياز به تمديد يك‌سري ساعته داراست.

بهترين عطر زنانه

رايحه زنانه Christian Dior J’adore

بو ادكلن جادور -بو ادكلن ديور جادور-Dior J’adore
رايحه ادكلن ديور جادور يكي سابق‌ترين عطرهاست كه در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه گرديده و با اين درحال حاضر هنوز هم از يكي‌از شايسته ترين‌هاست. اين رايحه ملايم و شيرين كه در شما حس منحصر بودن و جذابيت ساخت ميكند، در كلاس عطرهاي شيك گران قيمت قرار ميگيرد. پباده سازي بطري بو ديور جادور از مارك كريستين ديور، يكي شايسته ترين پباده سازي‌ها شناخته ميشود و از آمفوراي يوناني الهام گرفته شده‌است. بو‌ي ابتدايي اين بو تركيبي از ترنج، پرتقال ماندرين، خربزه، هلو، گلابي و گل مگنولياست و با عطر‌ي گل‌هاي ياس، گل برف، اركيده، محمدي، مريم، بنفشه و آلو ادامه مي يابد و با عطر وانيل، توت سياه، مشك و درخت سدر بدون نقص ميشود. ادغام گلي بو ديور جادور ، شم متانت، تعادل دروني و شور در شما به وحود مي آورد و ماندگاري بالايي نيز داراست.

بو زنانه Chloe Nomade

بو ادكلن كلوهه نومد-Chloe Nomade
كلوئه نومد، عطري فوق‌العاده لطيف و بسيار زنانه ميباشد كه ماندگاري نزديك به ۸ ساعت دارااست و به راحتي در يك روز كاري مي توانيد از آن به كار گيري نمائيد، سواي اين كه نيازي به تمديد داشته باشد. مي توانيد از عطر‌هاي متعادل مشك، گلبرگ، شكوفه نارنج، وانيل و پلومراي رايحه كلوئه نيو در يك فضاي عاشقانه لذت ببريد. پباده سازي بطري كلوئه نيو هم دقيق، ديدني و شيك ميباشد و با ظواهر لوكسي كه دارااست ميتواند كادو نيكي براي همسر شما باشد.

بو زنانه Viva La Juicy از مارك Juicy Couture

بو ادكلن جويسي كوتور ويوا لابه‌لا جويسي-Juicy Couture Viva la Juicy
رايحه جويسي كوتور ويوا لا‌به‌لا جويسي، عطري ميباشد خنك و شيرين، كه اما ممكن ميباشد شيريني آن براي بعضا زياد از حد باشد. ادغام ميوه‌اي و ديدني اين رايحه شاداب‌كننده ميباشد و براي زناني كه به دورهمي‌هاي شبانه عشق دارا هستند، مورد‌ي نيكي به شمار مي‌رود. بوي پيروز و اصلي بو جويسي كوتور ويوا لا‌به‌لا جويسي وانيل كرمي، كارامل و بادام سوخته ميباشد كه با نت نخستين نارنگي و توت وحشي مقدمه ميشود و بارايحه‌ي گل پيچ امين الدوله، ياسمن و ياس و چوب كفش تابستاني بي نقص مي شود. پباده سازي بطري بو هم با يك روبان پارچه‌اي بنفش كامل شدن ميشود و ظاهري لاكچري و جالب داراست.

رايحه زنانه Thierry Mugler’s Angel

بو ادكلن تيري موگلر آنجل-ستاره اي-Thierry Mugler Angel
بو انجل از مارك تيري موگلر، يكي‌از ديدني‌ترين عطرهاي زنانه ميباشد. شما احتمالاً شيدا ماندگاري بالا و بوي وانيل و خامه‌اي آن ميشويد و دوست داريد مدام يكي آن را در ويترين عطرهاي خويش داشته باشيد.
مارك تيري موگلر، سال ۱۹۹۲ معرفي شد و از آن زمانه تا به امروز يكي‌از شايسته ترين بازيگران صنعت رايحه در جهان بوده ميباشد. مخلوط اين بو از عطر‌هاي وانيل، مركبات جديد، چوب دمپايي، پچولي، آلو، هلو و خربزه از آن عطري شيرين مي‌سازد. بطري ستاره‌اي رايحه‌هاي تيري موگلر، با الهام از ستاره‌هاي تزئين درخت جشن سال نو ميلادي پباده سازي گرديده و ظاهري مختلف و جالب و گران‌قيمت داراست.

ادكلن زنانه Jimmy Choo Women’s Perfume

رايحه ادكلن جيمي چو ادو پرفيوم-Jimmy choo EDP
رايحه زنانه جيمي چو بوسيله طراح پر اسم و رسم رايحه، جيمي چو پباده سازي گرديده و سال ۲۰۱۱ وارد بازار شده‌است. چيزي كه سبب ساز گرديده اين رايحه جذابيت متعددي در بين زنان داشته باشد، بو و عطر‌ي منخصر به شخص آن ميباشد كه مطلوب نسبتاً تمامي فضا‌ها و دور و اطراف‌هاست. بو‌ي اين رايحه با تركيبي از نت‌هاي گرم و ميوه‌اي، خواص شاداب‌كنندگي دارااست و متانت بخشي قادر ميباشد، زيرا عطر‌ي نعناع در آن، از نت ابتدايي تا نهايي پيروز ميباشد. نت آغازي رايحه زنانه جيمي چو، با گلابي، نت‌هاي سبز و نارگي ماندرين ابتدا مي شود و به يار گل اركيده ادامه ‌مييابد و با بوي تافي و نعناع هندي كامل شدن مي‌گردد. بطري اين رايحه با شباهت زيادش به ميوه‌ي هندوانه، پباده سازي جالبي دارااست.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۶:۲۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

رايحه بد بوي كارولينا


رايحه بد بوي كارولينا هررا {Carolina Herrera Bad Boy Eau De Toilette For Men} تازه ترين و تعجب آور ترين بو مردانه اين روزها معرفي شد. رايحه بدبوي يكسري روز پيش به وسيله مارك كارولينا هررا مشهور به CH معرفي شد. همان گونه كه مي‌دانيد بو گود گرل با بو شيرين و جالب و گران قيمت اش در دوران كوتاهي توانست اشخاص متعددي را مجذوب خويش نمايد و يك مثال برنده در صنعت بو شناخته شد. در ادامه برد بو زنانه GOOD GIRL و در راستاي بسط اين فرآورده، كارولينا هررا عطري با اسم BAD BOY را برا آقايان پباده سازي و معرفي نموده است.

بهترين عطر زنانه

عطر ي ادكلن بد بوي شگفت انگيز، مختص و خيره كننده ميباشد! و موادتشكيل دهنده مردانگي معاصر درين رايحه اختصاصي بفرد اكران داده شده‌است. بو بد بوي مجموعه جديدي از مردان را با يك جور جديدي از مردانگي آيتم انگيزه قرار داده ميباشد :

اعتماد بنفس در شخصيت اين مردان مخفي ميباشد و از ريسك كردن نمي‌ترسند!
و دو شم كاركشته بودن و حساس بودن در آن ها نمايان ميباشد.
اين بو آرم مرداني ميباشد كه در يك دوران هم كار كشته ميباشند هم رمانتيك!
پباده سازي رايحه بد بوي مشابه به رعد و برق پباده سازي گرديده كه خويش به جذابيت و مختص بودن اين بو ميافزايد. اين ادكلن به وسيله هنرپيشه مشهور بريتانيايي بنام اِد اسكرين اكران داده گرديده كه در مقابل كارلي كلس (جور گود گرل) يك تعيين عالي و ايده آل ميباشد. طبق كلام هاي خويش اِد اسكرين، معاش و عمل وي دقيقا نمايانگر اين رايحه ميباشد. وي مي‌گويد همواره مرد قادر اي بوده البته در عين هم اكنون حساس و رمانتيك نيز ميباشد و اين دو احساس ضد‌و‌نقيض، مدام در زندكي و فعاليت وي در كنارهم قرار گرفته اند. بها بو بد بوي به زودي ..


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۶:۵۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

شيوه تنظيم رايحه ميوه با استعمال از روغن‌هاي معطر


رايحه را صاف فرمائيد: بعد از دو تا شش هفته مخلوط شيميايي بو تماما مهيا ميگردد و شما مي بايست پاياني عمل يعني صاف كردن را انجام دهيد تا بو قابل استعمال شود. براي صاف كردن شما به يك صافي چاي نياز داريد، صافي چاي را بالاي يك شيشه كوچك قرار دهيد و محتويات كاسه را روي صافي بريزيد. براين اساس شيشه رايحه ميوه ساخته شده با دست شما فراهم ميباشد و مي توانيد از آن به كارگيري نماييد. اين بو خوشبو اثر ضداسترس دارااست و خستگي و تنش‌هاي عصبي را كاهش ميدهد.

بهترين عطر زنانه

شيوه تنظيم رايحه ميوه با استعمال از روغن‌هاي معطر
دومي طرز براي تنظيم بو ميوه به كار گيري از روغن‌هاي معطر ميباشد. شما مي توانيد اين روغن‌هاي معطر تركيبي به طور كامل طبيعي دارا‌هستند و شما ميتوانيد آنان را از دكان‌هاي عطاري و طب سنتي تهيه و تنظيم نماييد و براي تهيه و تنظيم رايحه خانگي گزينه به كارگيري قرار دهيد. براي تهيه و تنظيم بو مركبات به‌اين نحوه شما بايستي فرآيند تحت را دنبال نماييد:

مواد لازم را تهيه و تنظيم فرماييد: نخست مواد لازم را كه مشتمل بر يكسري مدل روغن معطر گياهي ميباشد تهيه و تنظيم فرماييد. براي توليد اين بو شما به يك بطري پنج ميلي ليتري، يك روغن حمل كننده سواي رايحه، روغن پرتقال شيرين، روغن نارنگي، روغن بهارنارنج و روغن چوب سدر نياز داريد. روغن حمل كننده روغني ميباشد كه از تبخير شدن روغن‌هاي گياهي پرهيز مي كند و معمولا سواي رايحه ميباشد. روغن‌هايي مثل روغن نارگيل، روغن آووكادو، روغن دانه انگور و روغن بادام مي توانند تحت عنوان روغن حمل كننده رايحه آيتم به كار گيري قرار بگيرند.

 

روغن‌هاي معطر را با هم ادغام نمائيد: دو قطره از روغن پرتقال شيرين، سه قطره روغن نارنگي، سه قطره روغن فصل بهار نارنج و دو قطره روغن چوب سدر را درون يك پياله كوچك دردار بريزيد. بعد درب بطري را ببنديد و آن را سفت حركت دهيد و بچرخانيد تا روغن‌ها به نيكي با هم ادغام شوند. سه قطره از اين ادغام را درون بطري كوچك رايحه خويش بريزيد. ساير روغن‌ها را ميتوانيد به دور بيندازيد يا اين كه براي آن‌گاه نگه داريد.

 

روغن شالوده را طولاني تر نماييد: درحال حاضر ساير پياله پنج ميلي ليتري را با روغن مبنا مالامال فرمائيد و درب كاسه را ببنديد. كاسه را در دستان خويش بچرخانيد و جنبش دهيد تا روغن‌هاي معطر با روغن اساس مخلوط شوند و رايحه متبوع شما قابل استعمال شود. شايسته ترين روغن مبنا براي اين بو روغن دانه انگور ميباشد كه هيچ بويي ندارد ولي ميتوانيد از روغن نارگيل گرم هم براي اين عمل به كارگيري فرمائيد.

 

از رايحه دستساز خويش لذت ببريد: درحال حاضر رايحه شما مهيا ميباشد و مي توانيد از آن به كارگيري نماييد البته به خيال داشته باشيد كه روغن‌هاي مركبات پوست را نسبت به فروغ و روشنايي خورشيد بسيار حساس مي‌نمايند و بهتر ميباشد از آن ها روي نصيب‌هايي از پوست مصرف شود كه در معرض تابش فروغ و روشنايي خورشيد قرار نمي‌گيرند. در شرايطي كه براي او‌لين توشه ميباشد كه از روغن‌هاي معطر به كارگيري ميكنيد صد رد صد قبلي از به فعاليت بردن رايحه يه خرده از آن را روي پوست خويش آزمايش فرمائيد و در شرايطي كه شاهد قرمزي و تورم و خارش بوديد از آن استعمال نكنيد. به كارگيري از اين رايحه براي خانم‌هاي حامله و خردسالان پيشنهاد نميشود.

 

شيوه تنظيم رايحه ميوه با به كار گيري از عصاره ميوه‌ها
استعمال از ميوه‌هاي طبيعي شايسته ترين و ديدني‌ترين خط مش براي توليد رايحه ميباشد. در‌اين طرز شما از هر دسته ميوه‌اي مي توانيد به كارگيري نمائيد و عصاره طبيعي متبوع خويش را بگيريد. آن‌گاه با اين عصاره بو ميوه دلخواه خويش را بسازيد و گزينه به كارگيري قرار دهيد. براي توليد رايحه بدين شيوه شما مي بايست قدم‌هاي تحت را دنبال فرماييد:

عصاره ميوه بسازيد: درين طرز شما نخست بايستي عصاره ميوه متبوع خويش را بسازيد. براي اين فعاليت مي توانيد از ميوه‌هاي نو، يخ زده يا اين كه كم آب گرديده استعمال نماييد، به كار گيري از هر مدل ميوه‌اي در‌اين نحوه ممكن ميباشد. نخست يك كاسه دردار گزينش فرماييد و دوسوم آن را با ميوه‌هاي خرد گرديده مالامال نماييد، ساير پياله را با الكل مالامال نماييد و اين پياله را در يك فضاي خنك و بدون نور و كم آب قرار دهيد. هر يكسري روز يك توشه كاسه را حركت دهيد و اين عمل را به زمان شش هفته ادامه دهيد تا عصاره ميوه مهيا شود. بعداز شش هفته، اين تركيب را از صافي رد نماييد، عصاره ميوه شما مهيا ميباشد.


برچسب: بهترين عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۰:۱۴ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)