مرجع مقالات رسمی عطر مرجع مقالات رسمی عطر .

مرجع مقالات رسمی عطر

نقش گل ها در ساخت عطر


3- گل یاس (Jasminum polyanthum)
گل یاس گلی معطر و خوش رایحه میباشد که نسبتاً اکثر اشکال آن عطری می باشند. گل یاس دارنده رایحه و بو ای شیرین میباشد. گل های یاس هم در گلدان و به طور آپارتمانی می‌توانند مراقبت شوند و هم به طور باغچه ای و در فضای گشوده. گل یاس مستلزم فروغ بالای خورشید میباشد. همینطور این گل به رطوبت بالا و دمای بالا برای گلدهی کیفیت عالی خیس نیاز دارااست. برگ های گل یاس مرکب بوده و بر روی شاخه های بلند ساخت می گردند. اکثر اشکال گل یاس دارنده گل های ریز بوده و دارنده 5 گلبرگ میباشند. گل یاس در گونه های گل یاس زرد رنگ، گل یاس بنفش، گل یاس صورتی، گل یاس سپید و ... موجود است.

 بهترین عطر زنانه

4- گل اسطوخودوس (LAVENDER)
گل اسطوخودوس از گیاهان دارویی پربیننده میباشد که رایحه بی نظیری داراست. این گل علاوه بر ظواهر قشنگ و جذابش دارنده رایحه بی نظیری بوده و رایحه این گل موجب به دور کردن حشره‌ها و موجودات مزاحم نیز می‌شود. اسطوخودوس نیاز به نوروروشنایی بالا برای رویش مطلوب داراست. اسطوخودوس علاوه بر ساخت عطری بی سابقه در گوشه و کنار مصارف خوراکی نیز داراست. عطر اسطوخودوس بسیار متانت بخش بوده و سبب ساز از فی مابین رفتن استرس و اضطراب نیز میگردد. مالیدن یه خرده از روغن اسطوخودوس بر روی پوست سبب ساز میگردد که از گزش و نیش حشره ها در امان باشید.

 

5- گیاه رزماری (Rosemary)
گیاه رزماری یکی‌از دیگر از گیاهان دارویی و معطر میباشد که علاوه بر رایحه بی نظیرش به کارگیری دارویی و خوراکی نیز داراست. همینطور از این گیاه برای بدور کردن حشره‌ها مزاحم به کارگیری میشود. رزماری مصارف آرایشی بهداشتی نیز داشته و برای معالجه ریزش موی نیز از آن به کارگیری می‌نمایند. گیاه رزماری مستلزم مکانی با نوروروشنایی مناسب و آب پاشی مطلوب میباشد. محافظت رزماری بسیار معمولی میباشد. این گیاه لبریز رویش بوده و در زمان یکسال پرورش متعددی خواهد داشت که بایستی هرس شود تا بتوان پرورش آن را در دست گرفتن کرد.

 

6- گیاه آویشن (Thyme)
آویشن از گیاهان خوراکی می‌باشد که بو بی نظیری داراست. رایحه گیاه آویشن قادر است استرس و اضطراب را کم کند. آویشن را هم به طور دمنوش و هم به طور چاشنی برای مزه دهنده به طعام به کارگیری می‌نمایند. برگ های سبز آویشن نیز بسیار خوش عطر بوده و می قدرت در خوراک از آن‌ها استفاده نمود. این گیاه به یک تا دوبار در هفته آب پاشی نیاز دارااست. بهتر میباشد فضا آن فروغ و روشنایی بالایی داشته باشد و کم آب باشد.

 

7- گیاه بادرنجبویه (Dracocephalum)
گیاه بادرنجبویه از خانواده‌ی نعناعیان میباشد بسیار خوش رایحه بوده و خاصیت دارویی فراوانی دارااست. برگ های سبز رنگ این گیاه جلوه بصری زیبایی به فضا می‌بخشد و گوشه و کنار را سرشار از احساس سرزندگی و تازگی و بو خوش می‌نماید. این گیاه در به دور نگه داشتن حشره‌ها و دفع نیش آن‌ها اثرگذار میباشد. عصاره ای که از برگ های له گردیده این گیاه بیرون می شود به دفع حشره‌ها یاری می‌نماید. مراقبت سادگی داراست و مستلزم محیطی با فروغ میانگین میباشد. آب پاشی این گیاه دو توشه در هفته و در محیطی با دمای 26-22 جایگاه سانتیگراد حفظ شود.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۵:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اصول نخستین در تعیین رایحه


تنوع و تغییر و تحول در دنیای امروز بسیار زیاد میباشد و گزینش بو مطلوب می‌تواند به‌این معاش بو و رایحه ببخشد. این نوشته‌ی علمی یک راهنمای بی نقص برای خرید بو است، ما مدام در هم اکنون عمل کردن هستیم و این روزمرگی می‌تواند بشر را از پای دربیاورد. ممکن میباشد گهگاه شم کنیم تبدیل به یک ربات گردیده ایم و یک معاش تماما ماشینی داریم. چیزی که می‌تواند ما‌را از ماشینی بودن خلاص نماید و به ما روح معاش ببخشد بو میباشد. گزینش بو می‌تواند در مناسبت های گوناگون گوناگون باشد. ما با تعیین رایحه می‌توانیم لحظات خاصی از معاش مان را نماد گذاری کنیم.

بهترین عطر زنانه

راهنمای خرید بو
عطرها به شاخه های متعدد تقسیم بندی میگردند. برخی از مهم‌ترین شاخه های سنتی عطرها را در تحت می‌خوانید که می‌توانید از آن‌ها در تعیین رایحه یاری بگیرید. در حالتی‌که در گزینش بو معمولا سردرگم میشوید، می‌توانید با در لحاظ به چنگ آوردن چندین فاکتورها، آیتم های انتخابی تان را محدود نمائید. عطرها را با هم مقایسه نمائید تا یک تصمیم آگاهانه بگیرید و از تعیین رایحه پشیمان نشوید.

اصول نخستین در تعیین رایحه
1. راهنمای خرید رایحه و تصمیم گیری درباره ی ارزش:
رایحه یک جنس گران قیمت میباشد و بها آن می‌تواند مختلف باشد. پیشین از گزینش بو و خرید آن، تصمیم بگیرید که چه قدر پول میخواهید برای آن هزینه فرمایید. در شرایطی که میخواهید بو را تحت عنوان کادو بخرید که‌این به پول و ارتباط تان با آن فرد برمی گردد. در شرایطی که می‌خواهید بو را به همسرتان کادو دهید هم ممکن میباشد بخواهید برای وی اضافه از هر که نمی شناسید هزینه فرمائید.

 

2.باز‌بینی ترازو غلظت بو
عطرها با اعتنا به واحد سنجش استوار بودنشان، اسم های مختلفی دارا هستند. به صورت معمول، عطرهایی که ماندگاری بیشتری دارا‌هستند گران خیس می‌باشند. در عین درحال حاضر عطرهای ارزان بها، چندان به یادماندنی نیستند. شما می‌توانید جور یا این که غلظت بو را روی بطری آن ببینید.

ادو کلن : دارنده کمترین معیار غلظت میباشد که تا حدود دو ساعت ماندگاری داراست. دربین 3- 5% روغن در آب و الکل مخلوط می گردد.

ادو تویلت : مقداری به یاد ماندنی خیس میباشد و در میان 3 تا چهار ساعت اثرش باقی میماند. میان 4-8% روغن دارااست.

ادو پرفیوم : دارنده غلظتی بالاست و حدود شش ساعت ماندگاری داراست. روغن آن 15-18% میباشد.

بو با بالاترین غلظت و ماندگاری به آسانی «پرفیوم» خوانده می‌گردد که دربین 15-30% روغن با الکل ترکیب شده‌است.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۳:۵۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکاتی پیرامون انتخاب و خرید عطر

نکاتی پیرامون انتخاب و خرید عطر
عطر,
امتیاز این آیتم (1 vote)
  بهترین عطر زنانه

چگونه یک عطرمناسب برای خودمان را انتخاب و سپس بخریم؟
انتخاب و خرید عطر
خیلی از افراد در زمان خرید عطر دچا سردرگمی می‎‌شوند. اگر شما مایل به مطالعه پیرامون نحوه انتخاب عطر و یا خرید عطر هستید و یا می‌خواهید مطالبی درباره مواد تشکیل دهنده عطر بدانید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انتخاب و خرید عطر را می‌توان کار نسبتا پیچیده‌‌ای به شمار آورد. شامه هر فرد با دیگری متفاوت است و بوی عطر را طوری استشمام می‌کند. همچنین هر عطر بر اساس بوی بدن فرد رایحه متفاوتی دارد. بنابراین در هنگام خرید عطر باید به نکاتی توجه شود.

ابتدا باید مواد تشکیل دهنده عطر را به خوبی بشناسید. بیشتر عطرها از چندین رایحه تشکیل شده‌اند. ماده اصلی هر عطر آب و الکل است. آب و الکل به منظور ایجاد یک محصول همگن و خوشایند در همه عطرها به کار می‌رود.

روغن‌های عطر سازی برای اضافه کردن رایحه به عطر استفاده می‌شوند. پر کاربردترین روغن‌های عطر سازی عبارتند از:

استوقدس، رز، ترنج، چوب صندل و علف لیمو

سازندگان عطر معمولا نام روغن به کار رفته در ساخت عطر را قید نمی‌کنند چون باید فرمول ساخت عطرشان را محرمانه نگه دارند.

از طرفی برای استحصال ۳۰ گرم روغن رز خالص باید صدها کیلو رز فشرده شود که هم خیلی هزینه‌بر بوده و هم به فصل، آب و هوا، اقلیم و کلیه عواملی که بر رشد این گیاهان موثر است بستگی دارد. بنابر این ممکن است سازندگان عطر در مورد غلظت روغن‌های مورد استفاده در عطر سازی دچار مشکل شوند. مثلا ممکن است علف یکسال خوشبوتر از سال دیگر باشد. پس ایجاد یک تجربه نهایی یکسان در هنگام استفاده از عطر برای مصرف کننده بسیار مشکل است.

امروزه روغن‌های عطر سازی به طور مصنوعی تولید می‌شود. با این روش رسیدن به سطح معینی از غلظت روغن عطر سازی حتمی است. ضمنا این روش هزینه‌های تولید عطر را بسیار کاهش خواهد داد. پس اگر نام یک رایحه را در مواد تشکیل دهنده یک عطر دیدید بدانید که آن رایحه مصنوعی است. کیفیت عطرهای ساخته شده از مواد طبیعی به مراتب بهتر است ولی قیمت عطرهای ساخته شده از مواد طبیعی گران‌تر است. البته بیشتر تولید کنندگان عطر تاکید دارند که روغن‌های عطر سازی آنها طبیعی است.

نکته بعدی که در زمان خرید عطر باید به آن توجه کنید چرخه رایحه عطر است. چرخه‌های متفاوتی وجود دارد. رایحه‌های عطر به:

گلی، شرقی، طبیعی، چوبی، و آروماتیک یا خوشبو تقسیم می‌شوند. البته اگر شما از قبل اینها را بو نکرده باشید این اطلاعات خیلی به کارتان نخواهد آمد. اما اگر عطری یافتید که آن را دوست داشتید و مواد سازنده آن را آنالیز کردید در این صورت می‌توانید عطرهایی با شمیم نزدیک به این عطر را بیابید سپس با استفاده از چرخه رایحه فهرست عطرهایی که به آنها علاقه‌مندید را محدود کنید.

مطلب دیگری که باید در زمان خرید عطر به آن توجه کنید اینست که برای خرید عطر به گرفتن نظر دیگران درباره آن عطر کفایت نکنید بلکه حتما قبل از خرید عطر حتما آن‌را تست کنید. دریافت شما از بوی عطر می‌تواند نسبت به دیگران متفاوت باشد. برای تست یک عطر لازم است لااقل ۳۰ دقیقه آن‌را بو کنید. البته اگر تا یکساعت به بو کردن عطر ادامه دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. حتما می‌دانید این مدت بوییدن عطر چه ارتباطی به خرید عطر دارد. بله درست است. موضوع مربوط به هرم رایحه عطر است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اغواکننده ترین و دیدنی ترین عطرهای زنانه


خصوصیاتی که در طول خرید رایحه دیدنی زنانه می بایست مدنظر داشته باشید:
عطرهایی بر مبنا نت مشک سبب جذابیت بیشتری برای خانمها می‌شوند .

بهترین عطر زنانه

مردان عشق و علاقه متعددی به به کار گیری از این بو به وسیله خانم آیتم عشق شان دارا‌هستند.

تحت عنوان یک قاعده کلی اغواکننده ترین و دیدنی ترین عطرهای زنانه بو سنگین تری دارا‌هستند.

با این هم اکنون جذابیت بو به نسبت متعددی پایین تاثیر شرایط میباشد.

به نحوی که حتی عطری با بو مرکباتی که بسیار سبک می باشند در بعضا شرایط ها ممکن میباشد یک بو اغواکننده زنانه به اکانت بیاید.

نکته قابل توجه دیگر در زمینه ی رایحه ماندگاری آن در حین روز میباشد.

هیچکس نمیخواهد برای خرید عطری هزینه نماید که پس از زمان کوتاهی ناچار به مجدد بو زدن شود.

و سرنوشت بها عطرها برای تمامی حتی ثروتمندان اهمیت داراست.

درین لیست کارایی گردیده عطرهای در سختی قیمتهای گوناگون معرفی شوند

تا هرکس با هر سطح درآمد بتواند از لیست دیدنی ترین عطرهای زنانه عطر متبوع خویش را تنظیم کند.

نکته حائض اهمیت این میباشد که در مخلوط با فورمون های زنانه جذابیت بیشتری پیدا میکند.

ما درین لیست تلاش کرده ایم عطرهای متعدد را بازبینی کرده و مزایا و معایب هر یک را بیان نماییم.

در صورتیکه که شما تجربه به کار گیری از عطری را داشته اید که بنظرتان دیدنی بوده میتوانید آن را با ما فی مابین بگذارید.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۳:۰۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سایر ترکیبات رایحه


مواد آفریننده بو
مواد تولید کننده رایحه

هر مدل بو دست‌کم از سه جزء تشکیل یافته میباشد که فراریت و وزن ‏مولکولی آن ها تا حدی باهم تفاوت دارا هستند.

بهترین عطر زنانه

جزء نخستین
جزء نخستین که تاپ نوت نامیده می شود، فرارترین ماده و مشخصترین عطر را در دارا بوده ‏و در تولید رایحه کاربرد داراست.‏

جزء دوم
جز دوم که میدل نوت نامیده می شود، کمتر گریزو فرار میباشد و عموما عصاره یک ‏گل (بنفشه ، یاس و غیره) میباشد.‏

جزء سوم
آخرین جزء یا اندنوت، کمترین فراریت را دارااست و معمولا یک رزین یا پلیمر مومی ‏میباشد.‏

سیوتون، اصلی‌ترین خالق رایحه
بیشتر عطرها اجزای بسیاری دارا‌هستند و از دید شیمیایی غالبا مخلوطهای ‏کمپلکس می باشند. با پیشرفت تجزیه مواد رایحه طبیعی ، مصرف ترکیبات آلی ‏سنتزی خالص که بوی آن‌ها همانند بوی رایحه خاصی می‌باشد، بسیار ‏معمول شده‌است. مثال آن سیوتون ، یک کتون حلقوی میباشد که از سیویت ‏بدست می‌آید. سیویت ، ماده‌ای میباشد که از غده‌های گربه سیویت ترشح ‏می‌شود.

گربه سیویت، حیوانی شبیه به گربه میباشد که در اتیوپی و افریقای ‏مرکزی یافت می‌شود.‏ سیوتون در بو سازی بها بسیار داراست. امروزه سیوتون بصورت سنتزی ‏موجود هست. برای سنتز سیوتون ، در آغاز 8 ، هگزادکان ـ1 ، 16، دی ‏کربوکسیلیک اسید تهیه می‌کنند و بعد از آن آنرا بصورت رینگ در می‌آورند. یون توریم (Th+4) کاتالیزور مسدود شدن این رینگ میباشد.

سیویت، مانند مشک، گروه‌ای از مواد جاذب جنسی میباشد. این مواد ‏جاذب جنسی در عطرهای اثرگذار با زیرکی بوسیله بوهای گل و گیاهی ‏پوشانده می‌شوند. جاذبه اولیه از بوی خوش نتایج می‌شود. ولی اثر ‏اساسی ناشی از سیویتون یا مشک میباشد.‏

سایر ترکیبات رایحه

ترکیبات دیگری که در عطرها بکار می‌فرآیند، دربرگیرنده الکلها و استرهایی با وزن ‏مولکولی زیادند. یک مثال ، ژرانیول (با نقطه جوش‎‎‏ 230 سکو سانتی‌گراد) یک جزء اصلی از ‏روغن ژرانیوم (شمعدانی معطر) ترکیه‌ای میباشد.‏ استرهای این الکل ، برای ساختن ماده معطر سنتزی که بوی رز داراست، در ‏عطرسازی بکار می‌رود. برای مثال استری که از واکنش میان ژرانیول و اسید فرمیک تشکیل می‌شود، بوی رز دارااست.‏

عطرها نوعا 10% تا 25% اسانس بو و 75% تا 80% الکل و یک اثبات ‏کننده برای نگه داشتن روغن‌های اسانسی دارااست. عطرها به بیشتر مواد ‏آرایشی افزوده می‌شوند تا فرآورده بدست آمده بوی مناسب داشته باشند؛ ‏این مواد بوهای طبیعی و دیگر اجزایی مانند مواد جاذب جنسی را می‌‏پوشانند. آن‌ها بعلت داشتن الکل ، خاصیت ضدعفونی و باکتری‌کشی ‏ملایمی دارا‌هستند.‏.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۲:۴۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بقیه ترکیبات رایحه


بقیه ترکیبات رایحه

ترکیبات دیگری که در عطرها بکار می روند، مشتمل بر الکلها و استرهایی با وزن ‏مولکولی زیادند. یک مثال ، ژرانیول (با نقطه جوش‎‎‏ 230 جایگاه سانتی‌گراد) یک جزء اصلی از ‏روغن ژرانیوم (شمعدانی معطر) ترکیه‌ای میباشد.‏ استرهای این الکل ، برای ساختن ماده معطر سنتزی که بوی رز داراست، در ‏عطرسازی بکار می‌رود. به عنوان مثال استری که از واکنش در بین ژرانیول و اسید فرمیک تشکیل می شود، بوی رز داراست.‏

عطرها نوعا 10% تا 25% اسانس رایحه و 75% تا 80% الکل و یک اثبات ‏کننده برای نگه داشتن روغن‌های اسانسی داراست. عطرها به بیش تر مواد ‏آرایشی افزوده می گردند تا متاع بدست آمده بوی مناسب داشته باشند؛ ‏این مواد بوهای طبیعی و دیگر اجزایی مانند مواد جاذب جنسی را می‌‏پوشانند. آن ها بعلت داشتن الکل ، خواص ضدعفونی و باکتری‌کشی ‏ملایمی دارا‌هستند.‏

 بهترین عطر زنانه

از گونه های ثبت کننده ها میتوان به:

۱- ترشحات حیوانی نظیر مشک و عنبر و …

۲- تولید ها رزینی که بر اثر زخم دیدگی و یا این که بطور طبیعی از گیاهان خاصی ترشح می شوند مانند:بنزویین و صمغ یا این که ترپنها

۳- روغنهای اسانسی که هم بوی خوش و هم نقطه جوش فراتر از حد متعارف {۲۸۵-۲۹۰درجه سلسیوس}دارا هستند مانند مرموک و دمپایی و ….

۴- مواد ثبت کننده سنتزی : برخی از استرهای نسبتا بی عطر با نقطه جوش بالا مانند گیسریل دی استات نقطه جوش ۲۵۹درجه سلسیوس و اتیل فتالات با نقطه جوش ۲۹۵ رتبه بنزیل بنزوات با نقطه جوش ۳۲۳ جایگاه سلسیوس و همینطور مواد که بوی خاصی دارا‌هستند و بعداز بیش تر شدن به تیم مواد معطر بوی خویش را منتقل می‌کنند مانند : آمیل بنزوات ، استوفنون، استرهای الکلی سینامیک ، استر های اسیدی سینامیک و….

در مجموع مواد خوشبوی جانور در عطرها به مورد ها تحت تقسیم می گردند :

۱- روغن اسانسی

۲- مواد غیروابسته

۳- مواد شیمیایی سنتزی یا این که نیم سنتزی روغنهای اسانسی :

در واقعیت از جور روغنهای خوشبوی فرار و گریز با مبداء گیاهی میباشند .

ولی بایستی در میان روغنهای بدست آمده از عطرگیری با روغنهای جاذب یا این که استخراج به وسیله حلال و روغنهای اسانسی بازیابی گردیده بوسیله تقطیر تفاوت قایل شد . در روغنهای نتایج از تقطیر ممکن میباشد اجزای تولید کننده غیر گریزو فرار و اجزایی که بدلیل تقطیر از دربین رفته اند را نداشته باشد ، مجموعاَ میگردد ذکر کرد در کار تقطیر ما قسمتی از مواد موردنیاز مان را از دست می دهیم بعنوان نمونه : گل محمدی که فنیل الکل در بخش آبی‌رنگ فرآورده تقطیر از در میان میرود و یا این که عصاره فصل بهار نارنج که روغن تقطیر گردیده بخش بسیار کوچکی از متیل آنترانیلات میباشد در حالی که روغن استخراج گردیده ممکن میباشد حدود یک ششم این جزء تولید کننده را داشته باشد . روغنهای اسانسی اصولا در آب نامحلول و در حلالهای آبی رنگ محلول می‌باشند ، همان گونه که در امر گلاب و عصاره فصل بهار نارنج مشهود است مقدار کافی روغن ممکن میباشد در آب حل شود و بوی تندی به محلول بدهند . این روغنهای به قدر کافی فرار و گریز می‌باشند که در طولانی تر مواد هنگام تقطیر تغییر و تحول نمی‌کنند و همینطور با بخار آب گریز می‌باشند و رنگشان از بی رنگ تا زرد رنگ یا این که قهوه ای میباشد یک روغن اسانسی معمولا مخلوطی از ترکیبات میباشد .

ترکیباتی را که در روغنهای اسانسی بوجود می‌آیند می قدرت بصورت تحت جور بندی کرد :

استرها : عمدتا بنزوییک ؛استیک ؛ سالسیلیک ؛ و سینامیک اسیدها . الکلها : منتول و بورنیول و.. .

آلدهیدها : بنزآلدهید ؛ سینامالدهید ؛ سیترال ، اسیدها : بنزوییک ؛ سینامیک ؛ ایزووالریک در شرایط آزاد . فنولها: تیمول ؛ اوژنول ، کارواکرول . کتونها : کارون ؛ منتون؛ ایرون ؛کامفور و…

لاکتونها: کومارین و..

ترپنها : کامفیین ؛ پینن ؛ لیمونن؛ سدرین ؛ فلاندرین وهیدروکربنها : سیمین ؛ استیرن ؛ فنیل اتیلن در گیاهان زنده روغنهای اسانسی احتمالا در متابولیسم یا این که حفاظت در قبال معاند دخالت دارا‌هستند ،

هر قسمت از گیاهان یا این که تمام بخش ها ممکن میباشد دربردارنده روغن باشند ،

روغنهای اسانسی در غنچه ها ؛ گلها ؛ برگها ؛ پوست ؛ ساقه ؛ میوه ؛ تخمها ؛ چوب ؛ریشه ها و ساقه های ذیل زمینی و در بعضا از درختان در ترشح صمغ روغنی یافت می شود .


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۵:۴۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رایحه زنانه Thierry Mugler’s Angel


بو زنانه Daisy Eau So Fresh از مارک Marc Jacobs

رایحه ادکلن برند جاکوبز دیسی سو فرش-Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
بو مخصوص برند جاکوبز دیسی سو فرش، از حیث اکثری از مردان عطری جالب میباشد. پیشین از این که بوی این بو حیث شما‌را به خویش جلب نماید، عاشق‌ی پباده سازی و ظواهر جالب آن میشوید. درب بطری رایحه، با ۶ گل پباده سازی گردیده که خبر از احساس و هم اکنون و بو‌ی گل‌های متعدد این رایحه میدهد. بو‌ی شیرین بو برند جاکوبز دیسی سو فرش ترکیبی از گل‌ها و میوه‌های بهاری میباشد که حس شادابی و طراوت با خویش به یار میاورد و با تولید حس ادب، شما‌را از استرس روزمره به دور می‌نماید. نت‌های آغازی این رایحه ترکیبی از گریپ فروت، رابری، نت‌های سبز و گلابی میباشد که با عطر گل‌های یاس، رز و بنفشه و لیچی ادامه ‌می یابد و با بوی مشک و آلوی برقان بی نقص می شود. این بو مطلوب به کارگیری‌ی روزمره یا این که در حین پایان هفته میباشد، ولی ماندگاری خوب ندارد و نیاز به تمدید یک‌سری ساعته داراست.

بهترین عطر زنانه

رایحه زنانه Christian Dior J’adore

بو ادکلن جادور -بو ادکلن دیور جادور-Dior J’adore
رایحه ادکلن دیور جادور یکی سابق‌ترین عطرهاست که در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه گردیده و با این درحال حاضر هنوز هم از یکی‌از شایسته ترین‌هاست. این رایحه ملایم و شیرین که در شما حس منحصر بودن و جذابیت ساخت میکند، در کلاس عطرهای شیک گران قیمت قرار میگیرد. پباده سازی بطری بو دیور جادور از مارک کریستین دیور، یکی شایسته ترین پباده سازی‌ها شناخته میشود و از آمفورای یونانی الهام گرفته شده‌است. بو‌ی ابتدایی این بو ترکیبی از ترنج، پرتقال ماندرین، خربزه، هلو، گلابی و گل مگنولیاست و با عطر‌ی گل‌های یاس، گل برف، ارکیده، محمدی، مریم، بنفشه و آلو ادامه می یابد و با عطر وانیل، توت سیاه، مشک و درخت سدر بدون نقص میشود. ادغام گلی بو دیور جادور ، شم متانت، تعادل درونی و شور در شما به وحود می آورد و ماندگاری بالایی نیز داراست.

بو زنانه Chloe Nomade

بو ادکلن کلوهه نومد-Chloe Nomade
کلوئه نومد، عطری فوق‌العاده لطیف و بسیار زنانه میباشد که ماندگاری نزدیک به ۸ ساعت دارااست و به راحتی در یک روز کاری می توانید از آن به کار گیری نمائید، سوای این که نیازی به تمدید داشته باشد. می توانید از عطر‌های متعادل مشک، گلبرگ، شکوفه نارنج، وانیل و پلومرای رایحه کلوئه نیو در یک فضای عاشقانه لذت ببرید. پباده سازی بطری کلوئه نیو هم دقیق، دیدنی و شیک میباشد و با ظواهر لوکسی که دارااست میتواند کادو نیکی برای همسر شما باشد.

بو زنانه Viva La Juicy از مارک Juicy Couture

بو ادکلن جویسی کوتور ویوا لابه‌لا جویسی-Juicy Couture Viva la Juicy
رایحه جویسی کوتور ویوا لا‌به‌لا جویسی، عطری میباشد خنک و شیرین، که اما ممکن میباشد شیرینی آن برای بعضا زیاد از حد باشد. ادغام میوه‌ای و دیدنی این رایحه شاداب‌کننده میباشد و برای زنانی که به دورهمی‌های شبانه عشق دارا هستند، مورد‌ی نیکی به شمار می‌رود. بوی پیروز و اصلی بو جویسی کوتور ویوا لا‌به‌لا جویسی وانیل کرمی، کارامل و بادام سوخته میباشد که با نت نخستین نارنگی و توت وحشی مقدمه میشود و بارایحه‌ی گل پیچ امین الدوله، یاسمن و یاس و چوب کفش تابستانی بی نقص می شود. پباده سازی بطری بو هم با یک روبان پارچه‌ای بنفش کامل شدن میشود و ظاهری لاکچری و جالب داراست.

رایحه زنانه Thierry Mugler’s Angel

بو ادکلن تیری موگلر آنجل-ستاره ای-Thierry Mugler Angel
بو انجل از مارک تیری موگلر، یکی‌از دیدنی‌ترین عطرهای زنانه میباشد. شما احتمالاً شیدا ماندگاری بالا و بوی وانیل و خامه‌ای آن میشوید و دوست دارید مدام یکی آن را در ویترین عطرهای خویش داشته باشید.
مارک تیری موگلر، سال ۱۹۹۲ معرفی شد و از آن زمانه تا به امروز یکی‌از شایسته ترین بازیگران صنعت رایحه در جهان بوده میباشد. مخلوط این بو از عطر‌های وانیل، مرکبات جدید، چوب دمپایی، پچولی، آلو، هلو و خربزه از آن عطری شیرین می‌سازد. بطری ستاره‌ای رایحه‌های تیری موگلر، با الهام از ستاره‌های تزئین درخت جشن سال نو میلادی پباده سازی گردیده و ظاهری مختلف و جالب و گران‌قیمت داراست.

ادکلن زنانه Jimmy Choo Women’s Perfume

رایحه ادکلن جیمی چو ادو پرفیوم-Jimmy choo EDP
رایحه زنانه جیمی چو بوسیله طراح پر اسم و رسم رایحه، جیمی چو پباده سازی گردیده و سال ۲۰۱۱ وارد بازار شده‌است. چیزی که سبب ساز گردیده این رایحه جذابیت متعددی در بین زنان داشته باشد، بو و عطر‌ی منخصر به شخص آن میباشد که مطلوب نسبتاً تمامی فضا‌ها و دور و اطراف‌هاست. بو‌ی این رایحه با ترکیبی از نت‌های گرم و میوه‌ای، خواص شاداب‌کنندگی دارااست و متانت بخشی قادر میباشد، زیرا عطر‌ی نعناع در آن، از نت ابتدایی تا نهایی پیروز میباشد. نت آغازی رایحه زنانه جیمی چو، با گلابی، نت‌های سبز و نارگی ماندرین ابتدا می شود و به یار گل ارکیده ادامه ‌مییابد و با بوی تافی و نعناع هندی کامل شدن می‌گردد. بطری این رایحه با شباهت زیادش به میوه‌ی هندوانه، پباده سازی جالبی دارااست.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۶:۲۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

رایحه بد بوی کارولینا


رایحه بد بوی کارولینا هررا {Carolina Herrera Bad Boy Eau De Toilette For Men} تازه ترین و تعجب آور ترین بو مردانه این روزها معرفی شد. رایحه بدبوی یکسری روز پیش به وسیله مارک کارولینا هررا مشهور به CH معرفی شد. همان گونه که می‌دانید بو گود گرل با بو شیرین و جالب و گران قیمت اش در دوران کوتاهی توانست اشخاص متعددی را مجذوب خویش نماید و یک مثال برنده در صنعت بو شناخته شد. در ادامه برد بو زنانه GOOD GIRL و در راستای بسط این فرآورده، کارولینا هررا عطری با اسم BAD BOY را برا آقایان پباده سازی و معرفی نموده است.

بهترین عطر زنانه

عطر ی ادکلن بد بوی شگفت انگیز، مختص و خیره کننده میباشد! و موادتشکیل دهنده مردانگی معاصر درین رایحه اختصاصی بفرد اکران داده شده‌است. بو بد بوی مجموعه جدیدی از مردان را با یک جور جدیدی از مردانگی آیتم انگیزه قرار داده میباشد :

اعتماد بنفس در شخصیت این مردان مخفی میباشد و از ریسک کردن نمی‌ترسند!
و دو شم کارکشته بودن و حساس بودن در آن ها نمایان میباشد.
این بو آرم مردانی میباشد که در یک دوران هم کار کشته میباشند هم رمانتیک!
پباده سازی رایحه بد بوی مشابه به رعد و برق پباده سازی گردیده که خویش به جذابیت و مختص بودن این بو میافزاید. این ادکلن به وسیله هنرپیشه مشهور بریتانیایی بنام اِد اسکرین اکران داده گردیده که در مقابل کارلی کلس (جور گود گرل) یک تعیین عالی و ایده آل میباشد. طبق کلام های خویش اِد اسکرین، معاش و عمل وی دقیقا نمایانگر این رایحه میباشد. وی می‌گوید همواره مرد قادر ای بوده البته در عین هم اکنون حساس و رمانتیک نیز میباشد و این دو احساس ضد‌و‌نقیض، مدام در زندکی و فعالیت وی در کنارهم قرار گرفته اند. بها بو بد بوی به زودی ..


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۶:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

شیوه تنظیم رایحه میوه با استعمال از روغن‌های معطر


رایحه را صاف فرمائید: بعد از دو تا شش هفته مخلوط شیمیایی بو تماما مهیا میگردد و شما می بایست پایانی عمل یعنی صاف کردن را انجام دهید تا بو قابل استعمال شود. برای صاف کردن شما به یک صافی چای نیاز دارید، صافی چای را بالای یک شیشه کوچک قرار دهید و محتویات کاسه را روی صافی بریزید. براین اساس شیشه رایحه میوه ساخته شده با دست شما فراهم میباشد و می توانید از آن به کارگیری نمایید. این بو خوشبو اثر ضداسترس دارااست و خستگی و تنش‌های عصبی را کاهش میدهد.

بهترین عطر زنانه

شیوه تنظیم رایحه میوه با استعمال از روغن‌های معطر
دومی طرز برای تنظیم بو میوه به کار گیری از روغن‌های معطر میباشد. شما می توانید این روغن‌های معطر ترکیبی به طور کامل طبیعی دارا‌هستند و شما میتوانید آنان را از دکان‌های عطاری و طب سنتی تهیه و تنظیم نمایید و برای تهیه و تنظیم رایحه خانگی گزینه به کارگیری قرار دهید. برای تهیه و تنظیم بو مرکبات به‌این نحوه شما بایستی فرآیند تحت را دنبال نمایید:

مواد لازم را تهیه و تنظیم فرمایید: نخست مواد لازم را که مشتمل بر یکسری مدل روغن معطر گیاهی میباشد تهیه و تنظیم فرمایید. برای تولید این بو شما به یک بطری پنج میلی لیتری، یک روغن حمل کننده سوای رایحه، روغن پرتقال شیرین، روغن نارنگی، روغن بهارنارنج و روغن چوب سدر نیاز دارید. روغن حمل کننده روغنی میباشد که از تبخیر شدن روغن‌های گیاهی پرهیز می کند و معمولا سوای رایحه میباشد. روغن‌هایی مثل روغن نارگیل، روغن آووکادو، روغن دانه انگور و روغن بادام می توانند تحت عنوان روغن حمل کننده رایحه آیتم به کار گیری قرار بگیرند.

 

روغن‌های معطر را با هم ادغام نمائید: دو قطره از روغن پرتقال شیرین، سه قطره روغن نارنگی، سه قطره روغن فصل بهار نارنج و دو قطره روغن چوب سدر را درون یک پیاله کوچک دردار بریزید. بعد درب بطری را ببندید و آن را سفت حرکت دهید و بچرخانید تا روغن‌ها به نیکی با هم ادغام شوند. سه قطره از این ادغام را درون بطری کوچک رایحه خویش بریزید. سایر روغن‌ها را میتوانید به دور بیندازید یا این که برای آن‌گاه نگه دارید.

 

روغن شالوده را طولانی تر نمایید: درحال حاضر سایر پیاله پنج میلی لیتری را با روغن مبنا مالامال فرمائید و درب کاسه را ببندید. کاسه را در دستان خویش بچرخانید و جنبش دهید تا روغن‌های معطر با روغن اساس مخلوط شوند و رایحه متبوع شما قابل استعمال شود. شایسته ترین روغن مبنا برای این بو روغن دانه انگور میباشد که هیچ بویی ندارد ولی میتوانید از روغن نارگیل گرم هم برای این عمل به کارگیری فرمائید.

 

از رایحه دستساز خویش لذت ببرید: درحال حاضر رایحه شما مهیا میباشد و می توانید از آن به کارگیری نمایید البته به خیال داشته باشید که روغن‌های مرکبات پوست را نسبت به فروغ و روشنایی خورشید بسیار حساس می‌نمایند و بهتر میباشد از آن ها روی نصیب‌هایی از پوست مصرف شود که در معرض تابش فروغ و روشنایی خورشید قرار نمی‌گیرند. در شرایطی که برای او‌لین توشه میباشد که از روغن‌های معطر به کارگیری میکنید صد رد صد قبلی از به فعالیت بردن رایحه یه خرده از آن را روی پوست خویش آزمایش فرمائید و در شرایطی که شاهد قرمزی و تورم و خارش بودید از آن استعمال نکنید. به کارگیری از این رایحه برای خانم‌های حامله و خردسالان پیشنهاد نمیشود.

 

شیوه تنظیم رایحه میوه با به کار گیری از عصاره میوه‌ها
استعمال از میوه‌های طبیعی شایسته ترین و دیدنی‌ترین خط مش برای تولید رایحه میباشد. در‌این طرز شما از هر دسته میوه‌ای می توانید به کارگیری نمائید و عصاره طبیعی متبوع خویش را بگیرید. آن‌گاه با این عصاره بو میوه دلخواه خویش را بسازید و گزینه به کارگیری قرار دهید. برای تولید رایحه بدین شیوه شما می بایست قدم‌های تحت را دنبال فرمایید:

عصاره میوه بسازید: درین طرز شما نخست بایستی عصاره میوه متبوع خویش را بسازید. برای این فعالیت می توانید از میوه‌های نو، یخ زده یا این که کم آب گردیده استعمال نمایید، به کار گیری از هر مدل میوه‌ای در‌این نحوه ممکن میباشد. نخست یک کاسه دردار گزینش فرمایید و دوسوم آن را با میوه‌های خرد گردیده مالامال نمایید، سایر پیاله را با الکل مالامال نمایید و این پیاله را در یک فضای خنک و بدون نور و کم آب قرار دهید. هر یکسری روز یک توشه کاسه را حرکت دهید و این عمل را به زمان شش هفته ادامه دهید تا عصاره میوه مهیا شود. بعداز شش هفته، این ترکیب را از صافی رد نمایید، عصاره میوه شما مهیا میباشد.


برچسب: بهترین عطر زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۰:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

در حالتی‌که شما هم دوست دارید بدانید رایحه و ادکلن


در حالتی‌که شما هم دوست دارید بدانید رایحه و ادکلن گزینه عشق و علاقه زنان پر اسم و رسم و صورت های مشهور چه می‌باشد و از کدام مارک ها استعمال می‌نمایند با ما همدم باشید.

بهترین عطر زنانه
رایحه زنان معروف و هنرمند
خوش بویی نکته مهمی میباشد که همگی به آن اهمیت می‌دهند و عملکرد می‌نمایند با گزینش دقیقشان برای استعمال از یک بو، نزد تمامی خوش بود باشند. شاید شما هم مدام این نکته را که کسی که می بایست بو منحصربه‌فرد خودش را داشته باشد و مدام و کلیه جا با آن رایحه شناخته شود را شنیده باشید .

زنان پر اسم و رسم ،مدام در تعیین بو و ادکلن خویش اعتنا میکردند زیرا بو ساطع گردیده از آن پس از اینکه سوراخ اتاق هم می‌ماند.

در صورتی مدتی از یک بو و ادکلن مختص به کار گیری فرمایید اشخاص شما‌را با این بوی مختص به خیال خواهند سپرد.

به همین برهان هم هنرمندان دارای اسم و رسم عملکرد می‌نمایند از شایسته ترین و گران ترین عطرهای مارک های شناخته گردیده به کارگیری نمایند.

درین نوشته ی علمی هنرمندان پر اسم و رسم و عطرهای گزینه عشق و علاقه آنان‌را معرفی خوا هیم کرد.

1- مرلین مونرو – Floris Rose Geranium


بو گزینه عشق و علاقه مرلین مونرو
مانند میلیون ها نفر در عالم مرلین مونرو نیز از دوستداران بو Chanel N°5 بود.

مرلین مونرو در یکی‌از گفتمان هایش به‌این مورد اشاره می نماید که اینجانب هر شب گذشته از خواب از این بو به کار گیری می‌کنم زیرا بوی آن بسیار آهسته بخش میباشد.

اما سال‌ها بعداز مرگش و در سال 2002 اعلام شد مرلین مونرو به رایحه Floris Rose Geranium هم عشق داشته میباشد.

این رایحه ترکیبی از عطر های رز، شمعدانی، سنبل هندی و چوب دمپایی میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)